В ситуації під Куп’янськом навряд чи варто чекати на переломний момент найближчим часом. Може бути, що вона ще більше загостриться.
Про це одному українському ЗМІ розповіли військово-політичний експерт групи “Інформаційний опір” Олександр Коваленко та військовий експерт Владислав Селезньов.
За словами Селезньова, окупанти й надалі намагатимуться йти в наступ, а ЗСУ – чинити спротив, завдаючи їм важких втрат. І скоріш за все, що такий стан може зберегтися доти, доки настане розв’язка на півдні.
“Ми щодня бачимо зі зведень Генштабу, що ворог намагається атакувати і постійно йдуть бої запеклі, що вимагають неймовірних зусиль. Обстановка під контролем, вже була реакція щодо перекидання резервів. Тому я впевнений, що і там буде перемога, єдине питання, як швидко”, – зазначив він.
В той час Коваленко впевнений, що тактика “м’ясних штурмів” провалиться, Куп’янськ вистоїть і його не вийде закидати тілами, як Бахмут. Також не можна виключати можливість прориву.
Коментуючи темпи українського контрнаступу, експерт порівнює їх із подіями минулого року. Коли всі чекали на просування на Херсон правим берегом Дніпра, а східне угруповання провело раптову Харківську операцію.
За його словами, те, що наразі відбувається у Запорізькій області, нагадує деокупацію правобережжя Херсонської області. Зокрема, розширення плацдармів та перерізання логістики. І поки всі 2022-го стежили за півднем, то упустили з виду те, що паралельно відбувалося в Харківській області.
“Там теж повільно розширювалися буфери безпеки на північ від Харкова, на північний схід, добре працювала оборона, а потім різко звільнили Балаклію і пішло-поїхало. Так що я не виключаю, що схоже знову може статися. Поки важко сказати, на якому плацдармі і чи воно якось стосуватиметься Куп’янська”, – додав експерт.
Також зазначимо, що на Лимано-Куп’янський напрямок Україна перекинула додаткові резерви, а також посилила вогневі позиції. Керівник Центру військово-правових досліджень, військовий експерт Олександр Мусієнко розповів одному українському ЗМІ про найбільші загрози, котрі становить цей напрямок.
На Лимано-Куп’янському напрямку ключова загроза стосується не самої окупації територій. Так як головна мета ворога – максимально витягнути наші сили й не дати діяти на Півдні.
РФ прагне провести планову операцію, котра переслідує три цілі. В першу чергу, витягнути наші війська в оборону на Лимано-Куп’янському напрямку та перехопити ініціативу. Наразі окупанти не можуть організувати наступальну кампанію з Півдня. Тому у такий спосіб російські загарбники хочуть послабити український тиск на Півдні й Сході.
Росіяни намагатимуться виснажувати наші сили й перехопити ініціативу, створивши картинку нібито це Росія наступає, – зазначив військовий експерт.
До того ж окупаційні війська намагаються провести операцію по заходу з флангу, а надалі зайти у тил наших угруповань, котрі є у районі Білогорівки, Сіверська й далі південніше Бахмута.
“Ось цілі, які переслідуються. Я скажу, що серйозних здобутків зараз Росія не має. Хоча, ймовірно, ворог продовжуватиме наступальні дії. Наші сили успішно відбивають ці атаки”, – сказав Мусієнко.
Зазначимо, що наразі у ЗСУ на Куп’янському напрямку є угруповання військ, котрого достатньо, щоб утримувати окупантів на рубежах. Про це розповів військовий експерт та офіцер ЗСУ Арті Грін в інтерв’ю одному українському ЗМІ.
“Там насправді досить складний рельєф для того, щоб вести наступальні дії великими силами, там, загалом, не дуже це виходить. Плюс у нас насиченість артилерії зараз зовсім не така, як рік тому, навіть є можливість масовано зустріти масовану атаку, тобто можливість концентрації вогню, кинуть більше — ну просто більше загине, не факт, що кудись прорвуться. Там насправді дуже складний театр воєнних дій для наступу, і вибір саме його для наступу викликає в мене певний подив”, – заявив експерт.
За його словами, цей напрямок наступу окупантів дуже обмежений оперативно річками Оскол та Жеребець.