Перший за кілька років “класичний” Всесвітній економічний форум у Давосі, що стартував 16 січня, пройде без участі росіян – як політиків, так і бізнесменів, не буде і представників Китаю.

Про це повідомляють західні та російські ЗМІ.

“Помітна відмінність від форумів за останні десятиріччя – відсутність російської делегації, не лише офіційної, але й бізнесової”, – пише російське агентство “Интерфакс”.

Bloomberg зазначає, що якщо раніше у Давос приїздили численні російські олігархи, цього року там не буде жодного, як і не буде жодного представника Китаю.

Загалом на подію приїде 116 мільярдерів – на 40% більше, ніж десять років тому. З них 33 буде від США, 18 – з країн Європи, 13 – з Індії.

До цього Всесвітній економічний форум у Давосі востаннє проходив у класичному форматі взимку 2020 року, перед початком пандемії коронавірусу. У 2021 році його провели повністю онлайн, а у 2022 році вперше за його 50-річну історію форум провели влітку, а не взимку.

Нагадаємо, що у швейцарському Давосі 16-20 січня проходитиме Всесвітній економічний форум. Вперше із 2020 року захід відбудеться у традиційному форматі. Про це йдеться на сайті ВЕФ.

Тема цьогорічного форуму звучить як «Співпраця у фрагментованому світі»: учасники розглянуть, як можна вирішити численні та взаємопов’язані проблеми, з якими стикається світ, та знайти рішення за допомогою співпраці між державним та приватним секторами.

Під час Всесвітнього економічного форуму обговорюватиметься вирішення енергетичних та продовольчих криз, боротьба з високою інфляцією, низькими темпами зростання та високою заборгованістю, усунення поточних соціальних уразливостей, протидія сучасним геополітичним ризикам.

Завтра, 17 січня, у Давосі виступить голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Відбудеться також сесія за участю президентів Польщі та Литви. 18 січня на форумі виступить канцлер Німеччини Олаф Шольц й буде сесія за участю генсека ООН.

19 січня виступатиме керівник Офісу президента України Андрій Єрмак – він представить «формулу миру».