РНБО 19 лютого доручила повернути у державну власність нафтопродуктопровід Самара – Західний напрямок, який присвоїло оточення Віктора Медведчука. Олексій Данілов пообіцяв, що скоро країна дізнається, хто не помічав трубопровід.
Як зазначив Данілов в ефірі шоу «”Свобода слова Савіка Шустера” нафтопродуктопровід існує з 1991 року, але “дивним способом” досі не став державним.
Секретар РНБО додав, що в ході слідчих дій щодо нафтопродуктопроводу “дуже багато речей стали явними”.
Після 2015 року він дивним шляхом опиняється у власності іноземної компанії, яка має дивне походження. Але керують цією компанією громадяни України. Найближчим часом країна дізнається, хто в українського народу поцупив продуктопровід і хто не бачив цей комплекс на території України, – сказав він.
За словами Данілова, “дивно, коли такий об’єкт ніхто не помічає”.
Зазначимо, в Офісі Президента пояснили, що правоохоронним органам доручили провести розслідування та з’ясувати причини, за яких державна власність опинилася у приватних руках. За рішенням РНБО, Кабмін мав вжити заходи для збереження та експлуатації частини нафтопродуктопроводів, що проходять через територію України. Уряд мав:
невідкладно визначити центральний орган виконавчої влади, відповідальний за збереження та експлуатацію частини нафтопродуктопроводів,
вжити заходів для забезпечення захисту економічних інтересів держави.
Власниками компанії є білоруський бізнесмен Микола Воробей та громадянин Німеччини Анатолій Шефер. Воробея часто називали бізнесменом, близьким до Олександра Лукашенко.
Білоруські ЗМІ зазначають, це може завдати значного удару і по самому самопроголошеному президенту Білорусі.
Варто зазначити, що фірма експлуатує ділянку нафтопроводу “Самара – Захід” довжиною близько 800 кілометрів. Нею перекачують дизельне паливо з Росії та Білорусі в Україну та транзитом до Європи. В ОП підкреслили, що магістральний трубопровідний транспорт має не лише важливе господарське, але й оборонне значення.
Також рішенням Ради національної безпеки й оборони передбачено по 5 заборон через санкції за фінансування тероризму проти нардепа ОПЗЖ Віктора Медведчука та його дружини Оксани Марченко.
Санкції щодо Марченко та Медведчука на три роки передбачають:
- Блокування активів – тимчасове обмеження права особи користуватися та розпоряджатися належним їй майном;
- Обмеження торгівельних операцій;
- Зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;
- Анулювання або зупинка ліцензій та інших дозволів, одержання яких є умовою для здійснення певного виду діяльності, зокрема, анулювання чи зупинення дії спеціальних дозволів на користування надрами;
- Повна заборона заходження іноземних невійськових суден та військових кораблів до територіального моря України, її внутрішніх вод, портів.
Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.