Підозрюваний у державній зраді нардеп Петро Порошенко повернеться в Україну в першій половині січня. Він підтвердив такий свій в інтерв’ю по суті свому ж П’ятому каналу.

У першій половині січня я точно, відповідно до свого графіка, який не збираюся узгоджувати з Зеленським, повернуся до України. І дам відповіді на всі питання. І щодо державної зради, і щодо фінансування тероризму, – розповів Петро Порошенко.

Чи повернеться Порошенко в Україну?

Отже, направду, це було лише питанням часу, коли саме по справі Віктора Медведчука притягнуть ще і Петра Порошенка. Адже саме в обвинуваченнях проти кума Путіна й лунали прозорі припущення, що сам би Медведчук не зміг ті всі махінації із купівлею вугілля у бойовиків провернути, вказує журналіст Артем Овдієнко в ефірі 24 каналу.

Мовляв, таку багаторічну і – головне – офіційну схему було можливим провернути лише за сприяння на самісінькій верхівці української влади.

Мовиться про намагання України в 2014 році відмовитися від купівлі будь-яких товарів у бойовиків, зокрема їхнього головного товару – “чорного золота”.

Чому це було важливим “нічого в них не купувати”, так це щоби в такий спосіб їх не фінансувати, щоби не сприяти економіці так званих молодих республік, щоби не давати бойовикам живих грошей, на які вони могли би існувати і воювати з Україною.

І така відмова від купівлі у бойовиків антрацитового вугілля (вкрай нам потрібного) вона майже вдалася – Україна дійсно знайшла йому замінник у вигляді вугілля з Південно-Африканської республіки. Ми уклали з африканцями контракти і навіть перші поставки нам від них надійшли, аж раптом – як от стверджує тепер обвинувачення – втрутився Петро Порошенко.

За версією обвинувачення, тодішній президент використав свій влив, владу і повноваження, щоби ті африканські контракти зірвати і повернути Україну до практики купівлі вугілля в бойовиків. Мовляв, Порошенко домігся звільнення тодішнього міністра Продана, який був одним із категоричних противників торгівлі з бойовиками й домігся призначення замість Продана більш поступливого в цих питаннях Демчишина.

Порошенко зібрав підконтрольну собі РНБО на засідання, де й підняв питання начебто неякісного вугілля з ПАР й питання необхідності відмови від африканських контрактів.

Чому я кажу про африканське вугілля, як про начебто неякісне, чому “начебто” – тому що ми тепер того достеменно ані знати не можемо, ані не можемо ми того і дізнатися – якось так сталося, що жодних зразків того вугілля не лишилося, і те що воно “неякісне” ми тепер це знаємо лише зі слів Порошенка і решти його оточення. Тобто, може так і було, можливо, воно дійсно було неякісним, але також цілком можливо, що це неправда і “неякісним” його назвали, лише щоби мати виправдання ідеї повернення до торгівлі з бойовиками.

Ну і якщо такі припущення слідства відповідають дійсності, то це дійсно і виглядає саме як “державна зрада”, адже Петро Порошенко фактично на кілька років повернув практику фінансування Україною бойовиків. Й така практика, таке фінансування Україною окупованих територій тривало аж до лютого 2017 року, коли в активістів вже терпець з тим увірвався й вони узялися блокувати залізницю, щоби фізично унеможливити ту от торгівлю офіційного Києва із бойовиками.

Якщо Петрові Порошенкові такий ризик є неприйнятним, опинитися в Україні за ґратами, то, теоретично, він може попросити собі десь за кордоном зараз політичного притулку, щоби захиститися в такий спосіб від примусової депортації.

Втім, треба розуміти, що направу це не найкращий для нього, як для політика, варіант. Адже в такий спосіб він в очах багатьох українців виставить себе боягузом, а своїм політичним противникам він дасть привід зловтішатися, що висунуті проти нього обвинувачення дійсно обґрунтовані і відповідають дійсності.

Тобто у разі, якщо Порошенко в Україну повернутися не наважиться, якщо залишатиметься за кордоном, то він ризикує тут в Україні втрати усе – не тільки бізнес і власність, але й прихильність українців, а значить своє політичне майбутнє.