Схвалене Кабінетом міністрів скасування пільгового тарифу на перші 100 кВт⋅год електроенергії усуває зрівнялівку, яка існувала роками. Але уряд ще повинен затвердити порядок надання субсидій на оплату “світла” для тих, хто реально потребує допомоги держави.
Про це заявив лідер Радикальної партії Олег Ляшко в ефірі телеканалу “Україна 24”.
“За перші 100 кВт⋅год платили по 90 копійок усі – що бабуся на Троєщині або в Бердичеві, що олігарх у Конча-Заспі. Чому така зрівнялівка? Це неправильно… Тому кожен, хто потребує підтримки та допомоги, повинен отримати субсидію. І уряд повинен не тільки прийняти рішення про підвищення тарифів на електрику, а й насамперед порядок надання субсидій”, – сказав Ляшко.
Він додав, що оплачувати електроенергію та інші комунальні послуги обов’язково потрібно. І якщо у споживача не вистачає грошей на комуналку, йому має допомогти держава.
“Завдання влади – підтримати цих людей (які дійсно потребують допомоги. – Ред.). За “світло”, воду і газ треба платити, тому що це не з неба падає. Це товар, його виробляють живі люди – енергетики, шахтарі, газівники, комунальники. У них також є сім’ї та діти, вони повинні отримувати зарплату. Тому держава має надати допомогу сім’ям, які не можуть заплатити [за електроенергію]”, – резюмував Ляшко.
Нагадаємо, Кабінет міністрів скасував пільговий тариф 90 коп./кВт⋅год на перші 100 кВт⋅год для побутових споживачів з 1 січня 2021 року. Тобто всі кіловати, починаючи з першого використаного, коштуватимуть по 1,68 гривні. Такою ціна буде до 31 березня 2021 року.
Втім, навіть після цього підвищення ціна за електрику буде приблизно вдвічі нижче реальної ринкової вартості.
Нагадаємо, раніше у Верховній Раді також пояснювали, навіщо зрівнювати ціну електрики для українців і промисловості.