Депутати від “Батьківщини” та “Опозиційної платформи – За життя” намагалися скасувати судову реформу. Це змушує замислитись, чи немає в них спільних кінцевих бенефеціарів на східних кордонах України.
Однак у нардепів не вийшло зірвати проведення судової реформи. Про це в інтерв’ю програми “Перші особи” на 24 каналі розповів член парламентського комітету з національної безпеки та оборони Федір Веніславський.
Ймовірна коаліція між “Батьківщиною” та ОПЗЖ
Він наголосив, що депутати від цих політсил дуже системно працюють проти реформаторських ідей та ініціатив “Слуги народу” і президента Володимира Зеленського. У цьому прослідковується олігархічний вплив.
“Я думаю, що не можуть бути такі збіги, коли очевидно проросійська сила, якою є ОПЗЖ, синхронно діє з такою нібито патріотичною українською силою, якою себе презентує “Батьківщина”, – зауважив політик.
За його словами, представники цих партій працюють з метою максимально відтягнути переформування Вищої кваліфікаційною комісії. Олігархам вигідно, щоб судді брали гроші, ухвалювали рішення на їхню користь.
Одинакові клопотання у КСУ
Крім того, як пояснив Веніславський, партії подали однакові клопотання в Конституційний Суд та блокують земельне законодавство, яке стане потужним економічним стимулом для розвитку економіки України.
“Блокують судове реформування, яке, очевидно, також має привести до позитивних результатів”,
– підкреслив представник президента у КСУ.
Водночас парламент таки ухвалив обидва законопроєкти, які депутати “Батьківщини” й ОПЗЖ блокували щонайменше тиждень для підписання. Вони намагалися зареєстрували постанову про скасування результатів голосування.
Відзначимо, що Верховна Рада на позачерговому засіданні 20 липня не підтримала три постанови, які передбачали скасування закону про реформу оборонно-промислового комплексу.
Всі три документи зареєстрували народні депутати від «Батьківщини» – лідерка партії Юлія Тимошенко, Вадим Івченко та Володимир Кабаченко. Вони отримали від 31 до 34 голосів «за» і відтак не були підтримані.
Розгляд постанов, які передбачають скасування ухвалення закону, дозволяють спікеру Верховної Ради підписати його і передати на підпис президенту.
Голова депутатської фракції “Слуга народу” Давид Арахамія не прийшов на позачергове засідання. Минулої п’ятниці він попереджав: “Ми зберемося у вівторок маленьким складом, оскільки там не потрібно голосувати “за”, а потрібно провалити ці постанови”.
Нагадаємо, що Народний депутат Юлія Тимошенко не виконала обіцянку звернутися до Національного агентства з питань запобігання корупції щодо наявності конфлікту інтересів у осіб, які голосували за закон про ринок землі.
Обіцянку Тимошенко давала 30 березня 2020-го, нагадує «Слово і діло».
«Щойно президент Зеленський і депутати, які працюють в інтересах міжнародних спекулянтів, здали Україну, проголосували за продаж землі! Це злочин проти України, і «Батьківщина» не може йому не протидіяти. Ми звернемося до НАЗК, тому що за цей закон голосували люди, у яких є конфлікт інтересів», – заявила лідерка партії «Батьківщина».
13 липня в НАЗК у відповідь на запит «Слово і діло» повідомили, що не отримували від Тимошенко заяви з приводу наявності конфлікту інтересів у осіб, які голосували за земельну реформу. Таким чином, Тимошенко, яка так активно виступає проти відкриття ринку землі, більш ніж за рік свою обіцянку не виконала.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.