Канцлер Німеччини Олаф Шольц планує незабаром поговорити телефоном з кремлівським диктатором Володимиром Путіним, щоб закликати його вивести російські війська з України.  

Про це Шольц сказав 10 червня, виступаючи на з’їзді німецької протестантської церкви в Нюрнберзі. 

“Я планую зробити це знову найближчим часом. Нерозумно змушувати Україну схвалювати і приймати напад, який скоїв Путін, і що частини України просто так стали російськими”, – цитує Reuters канцлера Німеччини. 

Шольц додав, що працюватиме над тим, щоб не втягнути НАТО у війну. 

І в Кремлі вже відреагували на заяву канцлера Німеччини Олафа Шольца на поговорити з російським президентом-диктатором Володимиром Путіним. 

Заяву німецького політика прокоментував речник Кремля Дмитро Пєсков, пишуть російські засоби масової пропаганди. 

“У Путіна поки немає в планах телефонної розмови з Шольцем”, – наголосив речник президента-диктатора РФ. 

У Пєскова також запитали, чи є запит на розмову з Московією від Берліна. Він відповів: “Ні. Поки – ні”. 

Тож питання розмови Шольца із Путіним наразі залишається під питанням. Хоч зі сторони німецького канцлера такий крок виглядає досить неоднозначним, проте він із лідерами інших країн працює і над майбутнім України в Альянсі. Так у Парижі 12 червня зустрінуться канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Польщі Анджей Дуда і лідер Франції Еммануель Макрон, які обговорять членство України в НАТО і гарантії безпеки для держави. 

Згідно з повідомленням видання Politico, 12 червня Шольц і Дуда вирушать до Парижа для переговорів за вечерею із Макроном. Очікується, що розмова буде присвячена прагненню України до членства в НАТО, а також гарантіям безпеки для держави напередодні липневого саміту Альянсу. 

Видання нагадало, що минулого тижня Макрон закликав надати Україні “надійні, конкретні та відчутні” гарантії безпеки. Президент Франції також заявив, що Україні слід запропонувати “шлях до членства в НАТО”. 

Дещо обережніше висловився Шольц, який сказав, що увага має бути зосереджена не на членстві України в Альянсі, а на тому, як окремі країни можуть підтримати державу. 

Щодо позиції Польщі, то її лідери неодноразово закликали надати Україні надійні гарантії безпеки. Так, 6 червня Дуда мав зустріч із кількома лідерами країн-членів НАТО у Східній Європі, на якій сторони обговорили війну в Україні та її прохання щодо вступу до Альянсу. 

У матеріалі зазначається – на сьогодні існує широке розуміння того, що Україна не зможе приєднатися до НАТО, допоки триває війна з Росією. Водночас члени Альянсу мають різні думки щодо того, як слід реагувати на нинішнє прагнення України до членства. 

Анонімний французький дипломат висловив думку, членам НАТО слід надіслати сильний сигнал Росії в той момент, коли українські війська переходять до контрнаступу. 

“Якщо ми не знайдемо рішення, яке задовольнить усіх, є ризик, що ми не прийдемо… до єдиної заяви, і це, очевидно, буде найбільшим подарунком, який би ми могли зробити Росії”, – сказав французький дипломат. 

Нагадаємо, що наразі Україна має формальну підтримку членства в НАТО вже від 20 країн-членів Альянсу. Адже до списку доєдналась Канада. Про це повідомив заступник глави Офісу президента Ігор Жовква. Він назвав формулювання Канади “найсильнішим серед усіх країн G7, які є членами НАТО”. Зазначається, що під час свого візиту до Києва прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо підписав спільну декларацію, в якій Оттава наголошує, що Україна має право сама обирати власні заходи безпеки. 

“Канада підтримує набуття Україною членства в НАТО, щойно це дозволять умови”, – йдеться у документі. 

Канада також підтримує створення Ради Україна-НАТО замість відповідної Комісії. Наразі це перша подібна публічна підтримка нового механізму взаємодії України з Альянсом.