Наші захисники звільняють українські землі, проводячи контрнаступальну операцію на лівобережній Херсонщині, на Запоріжжі, Луганщині та Донеччині, однак наразі це не активна фаза цієї операції.

Про це в одному з інтерв’ю розповів військово-політичний оглядач Олександр Коваленко.

“Контрнаступ зараз відбувається. Він кожного дня відбувається насправді. Коли ми кажемо “контрнаступ”, то усі собі уявляють те, що, наприклад, відбувалося в Харківській області: коли Збройні сили України за півтора тижні фактично звільнили 8,5 тисячі квадратних кілометрів територій. От ніби це і є контрнаступ. Але як саме це сталося? Ці півтора тижні контрнаступальної операції мають назву – активна фаза. Але до цієї активної фази по всій окупованій частині Харківської області завдавалися регулярні удари артилерією, реактивними засобами ураження та іншими по об’єктах російських окупантів. Все це було елементами контрнаступу”.

Коли ж настане активна фаза контрнаступу – знають лише в Генштабі ЗСУ.

“І саме зараз ми можемо спостерігати, що ці елементи відбуваються на лівобережній Херсонщині, в Запорізькій області, на Луганщині, Донеччині і іноді навіть щось там трапляється на тимчасово окупованому півострові Крим. Отже, фактично сам по собі контрнаступ не закінчився, він продовжується. Питання – в іншому: коли саме і де саме настане активна фаза? На це питання мають відповідь виключно в Генеральному штабі ЗСУ”, – розповів військово-політичний оглядач.

Він також спрогнозував, що на Донеччині ЗСУ ще довго перебуватимуть в обороні.

“Я можу сказати, що Донецька область – це ще довго буде територія оборони. Це буде плацдарм, де ЗСУ будуть тримати оборону та не переходити саме в той формат, який усі називають контрнаступом. Хоча в якомусь сенсі ці дії також виконуються у своїй окремій фазі і на донецькому плацдармі”, – зауважив експерт.