А ось ще один сюжет передвиборної кампанії в Харкові – полеміка з приводу “Картки харків’янина”. Річ у тому, що на початку червня в Харкові стартував проєкт “Картка харків’янина”, який передбачає впровадження персональної карти жителів міста для отримання привілейованого доступу до системи муніципальних і комерційних послуг.

За цією карткою кожен харків’янин зможе отримати особливі привілеї – товари за зниженими цінами, абонементи, пропуски, спеціальні пропозиції. Щось подібне роблять в деяких містах України, і не тільки України.

Добкін проти

Але оскільки будь-які соціальні дії міської влади сприймаються потенційними учасниками виборів в передвиборному контексті, навколо цієї ініціативи виникла полеміка. Зокрема, проти цієї ініціативи виступив Михайло Добкін. Але ось парадокс. Критикуючи цю ініціативу, він вступає в протиріччя з інтересами багатьох харків’ян.

Зрозумілий і банальний інтерес жителів міста – отримувати товари і послуги за зниженими цінами. У своїй критиці “Картки харків’янина” Добкін показує, як далеко він відірвався від простих людей і їхніх інтересів. Для них важлива економія декількох сотень гривень, а для Михайла Марковича цих грошей не вистачить на одну заправку свого мотоцикла. У нього один винний льох (задекларований на 200 квадратних метрів) має велику площу, ніж квартири 99% харків’ян.

Тому масштаби цін і знижок він просто не розуміє. І це проблема не тільки Михайла Добкіна, а й більшості інших представників політичної еліти.

Але Михайло Маркович по цій темі вступає в протиріччя не тільки з простими харків’янами, а й зі значною частиною харківського бізнесу. Адже через “Картку харків’янина” місцеві підприємці отримують додаткових споживачів і статус соціально відповідального бізнесу.

Це критика з минулого, в якому Михайло Добкін давно і міцно застряг. Тому не дивно, що в рейтинговій гонці в Харкові він все сильніше відстає від Терехова.

Відзначимо, що нещодавно ЗМІ повідомили про те, що екс-міністр, чиє відомство вважалося мало не державою в державі, а його самого напівжартома-напівсерйозно називали “віце-президентом”, нібито розглядає варіант знову балотуватися в мери Харкова. У 2010 році він програв гонку за крісло Геннадію Кернесу, тоді він вперше обраний міським головою. Самі вибори супроводжувалися скандалами і звинуваченнями у фальсифікаціях.

Після кампанії на Авакова було порушено кримінальну справу за звинуваченням у махінаціях з землею, але на той час він уже перебував у Італії, звідки повернувся після обрання народним депутатом від партії “Батьківщина” в 2012 році. Потім був євромайдан, втеча Віктора Януковича, призначення міністром внутрішніх справ, яким він пробув довше будь-якого попередника …

Пішовши на нові вибори в Харкові, Аваков “закрив би гештальт”.

Однак після смерті Кернеса він навіть натяком не давав зрозуміти, що йому цікаво знову поборотися за цю посаду. І навіть після відставки нічого в цьому плані не змінилося. По всій видимості, Харків йому цікавий тільки як бастіон особистого впливу, який він дуже серйозно зміцнив за останній час.

При цьому гіпотетичний похід Авакова в мери зараз активно обговорюється. Що цікаво: з подачі провладної партії “Слуги народу” (СН).

Голова “Слуги народу”, перший заступник голови її парламентської фракції Олександр Корнієнко заявив, що партія підтримає екс-міністра, якщо він зважиться від неї балотуватися. І взагалі Аваков “кращий варіант для Харкова”.

“Це була б остаточна крапка в питанні про те, російське місто Харків чи якесь там малоросійське, тому що це була остаточна крапка в тому, що це українське місто, що там українська патріотична влада, що там людина, яка за десять років не дала жодної підстави сумніватися в його патріотичності, і, звичайно, господарські якості у Арсена Борисовича також є “, – сказав Корнієнко журналістам.