Заява глави Європейського командування збройних сил НАТО в Європі про втрати Росії в Україні стосовно 10% її військових літаків привертає увагу. Однак, за даними Генерального штабу ЗСУ, втрати російської авіації є значно вищими, ніж оголошують західні аналітики, навіть з деякими серйозними наслідками для РФ. Про це заявив сьогодні, 16 квітня, в ефірі українського телеканалу військово-політичний аналітик з групи “Інформаційний спротив” Олександр Коваленко.
“Якщо ми говоримо про літаки, то слід розуміти, що є бойова авіація, яку вони можуть виробляти, наприклад, це Су-34, Су-35, і є одиниці, які вони не можуть виробляти, та втрата яких для них загрожує тим, що вони ніяк не зможуть компенсувати. Це Су-25, Су-24. У принципі, це для Росії дуже болісно. Але найболючіше для російської авіації — це втрата пілота”, — зауважив Коваленко.
За його словами, підготовка професіонала в кожному напрямку займає не один рік.
“Це щонайменше п’ять років постійної підготовки, тренувань і отримання базового комплексу щодо управління цією бойовою машиною. Ідеальний варіант — це щонайменше 10 років достатнього досвіду з управління подібного роду технічними засобами. Тому пілот — це куди більш цінна одиниця, ніж сам літак”, — пояснив військово-політичний оглядач.
Як відомо, з початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну було знищено 347 російських військових літаків і 325 вертольотів.
Як відомо, не лише ЗСУ знищують авіацію рф, але й від початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія збила щонайменше 13 одиниць своєї ж авіації.
Зазначається, що інцидент із вертольотом Мі-24 10 квітня — щонайменше 13-й випадок за час війни, коли повідомлялося про втрати російської авіації від «дружнього вогню» ППО. При цьому більше половини випадків сталися з початку 2024 року.
Нагадаємо, видання Newsweek в своїй публікації посилається на слова очільника Європейського командування США Крістофера Каволлі, котрий стверджує наступне – за понад 25 місяців повномасштабної війни проти України РФ втратила «близько 10%» своєї авіації. При цьому нема деталізації, а 10% — це від загальної кількості літальних апаратів в строю «ВКС РФ» та армійської авіації, чи який показник було обрано для порівняння.
Далі наводиться фраза від Каволлі про те, що «в деяких сегментах Росія взагалі не втратила боєздатність, включаючи космічний потенціал, стратегічні сили та дальню авіацію». А особливо ці слова виглядають більш ніж дивно: по об’єктам космічної програми та «ядерної тріади» Україна ударів не завдавала, а от по дальній авіації якраз є підтвердження втрат. Тому мотив для висловлення такої оцінки зрозуміти складно.
Окремо цікаво, що журналісти Nesweek написали, що надсилали запит до Міноборони РФ, щоб там прокоментували питання по втратам авіатехніки, але звідти відповіді не було.