Поки в Росії продовжує розгортатися громадянська війна, Збройні Сили України продовжують діяти в рамках контрнаступальних операцій та закріплюють успіх на позиціях. Ситуація на фронті залишається напруженою на кількох напрямках. Генерал армії України, колишній очільник Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж поділився інформацією про ситуацію на фронті та просування українських військ.

«Насамперед ми говоримо, що ми сьогодні фактично нав’язуємо ініціативу ворогові, ворог вичерпав свій стратегічні ресурси для наступальних операцій, які сьогодні намагаються кинути останні сили на Донецький та Луганський напрямок, згенерувавши їх якраз із Запорізького та Херсонського спрямування, а також частину резервів з Росії.

Тому зараз ми сьогодні маємо важкі бої в Донецькій області. Але справді те, що ми маємо переваги сьогодні на півдні, це перший Запорізький напрямок. Це однозначно перспектива успіху.

У напрямку Василівки фактично створюємо передумови ударів з флангів, бо багато і аналітики, і військові говорять про те, що вони створили три лінії оборони, 200 км зміцнили тільки на Запорізькому напрямку» – ділиться експерт про ситуацію на передовій.

Він зауважує, зараз українські війська не ходитимуть у лобові атаки, бо ворог чекає на такі атаки, тому сьогодні якраз дуже грамотно формуються позиції не лише щодо знищення резервів, склади боєприпасів.

Додамо, що російські загарбники готувалися до контрнаступу Збройних сил України, подекуди супротивник створив лінії оборони, які мають три ряди.

Американська сторона буде зосереджуватися на тому, щоб українці зрештою домоглися успіху, розповів координатор зі стратегічних комунікацій Ради національної безпеки США (орган держуправління при президентові Штатів) Джон Кірбі у п’ятницю, 23 червня, пишуть українські ЗМІ, посилаючись на відомості своїх джерел в Сполучених Штатах

Кірбі зазначив, що супротивник розвивається. Він додав, що РФ готувалася до наступальних дій ЗСУ, зокрема, закривала проблемні ділянки своїми посіпаками.

“Ми зосереджені на тому, щоб гарантувати, що Збройні сили України мають усе, аби досягти успіху… Ми всі маємо визнати, що бойові дії можуть бути непередбачуваними, й інколи плани не завжди йдуть так, як очікувалось… Ми будемо зосереджуватись на тому, щоб вони зрештою досягли успіху”, – підкреслили у Білому домі.

Крім цього, на фоні початку контрнаступу ЗСУ та повстання ПВК “Вагнер” в Росії ядерні погрози Кремля можуть почати звучати все частіше та агресивніше.

Так у США жорстко відреагували на шантаж країни-агресорки: у випадку використання Кремлем ядерної зброї в Україні, країни НАТО можуть розцінити це як напад на них.

Відповідний проєкт резолюції зареєстрували в Сенаті демократ Річард Блументал і республіканець Ліндсі Грем. Про це на своєму ютуб-каналі розповів військовий експерт Олег Жданов.

Американські конгресмени зазначили, що у випадку ядерного удару російськими силами по Україні, здійсниться викид радіації і радіоактивна хмара зможе досягти будь-якої країни НАТО в Європі. І це Альянс може розцінювати як напад на нього.

“Про це мовилось й рік тому. А зараз внесено до резолюції для того, щоб це мало форму документа”,

– пояснив військовий експерт.

Він нагадав, що перші ядерні погрози з боку Росії з’явились влітку 2022 року. Тоді прозвучала заява, що НАТО буде вважати використання ядерної зброї Росії, внаслідок якого радіація потрапить у країни Альянсу, нападом на себе. Якщо громадяни, що проживають в країнах НАТО зазнають радіоактивного зараження, це буде розцінено як замах на вбивство. Адже від радіації на сьогодні ліків немає.