Екс-президент Грузії Міхеіл Саакашвілі планує повернутися в Україну і Грузію, де його позбавили громадянства і сподівається, що президент Петро Порошенко не буде переобраний на другий термін.

Про свої плани Саакашвілі розповів в інтерв'ю, яке він дав  виданню Deutsche Welle.

Саакашвілі розповів про те, чим небезпечний для України Петро Порошенко. На думку політика, сьогоднішній "гарант" повинен програти вибори.

"Я не вірю в те, що у нього високий рейтинг і що у нього є великі шанси перемогти … У них, за моїми даними, близько $ 400 мільйонів на мережу підкупу голосів. У Грузії в співвідношенні з кількістю населення було ще більше. Але на відміну від Грузії, Україна – надто велика держава. Там і у інших партій теж є гроші … якщо не буде змін, якщо не поміняти Порошенка на когось іншого, не з когорти Путіна – українська держава просто припинить своє існування. 

Не можу я собі уявити, що ця людина, яка так цинічно відмовилася від усіх своїх обіцянок перед українським народом, раптом знову стане президентом. Україна просто може розпастися на багато частин. Звісно, Путін цього чекає. Але не він це зробить, а Порошенко, навіть без допомоги Путіна. Тому мені здається, що зараз стоїть питання життя і смерті України ", – вважає Саакашвілі.

Політик також зазначив, що люди тікають з Грузії, як  і з України.

"Потрібно розуміти, що Грузія знаходиться в такій же ситуації, як Україна і Молдова … Ми практично втратили третину населення з того моменту, як я перестав бути президентом".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Саакашвілі впевнений, що повернеться в Грузію.

"Я вболіваю за весь регіон (Україна, Грузія, Молдова ). У нас однакові виклики і вороги – олігархи. 

Саакашвілі також сказав, що найзручнішим президентом України для Путіна є Порошенко, бо саме він, на думку політика, пришвидчить розпад України.

" Не думаю, що Зеленський або Тимошенко будуть зручнішими. Для Путіна будь-який президент, який користуватиметься довірою українців і відстоюватиме існування України, буде незручним. Для Путіна зручний лише хаос", – зазначив політик..

" Якщо його хтось і влаштовує, так це Порошенко, тому що його подальше перебування при владі може означати розпад України. Я ж сидів неподалік від Путіна на саміті НАТО у 2008 році, коли він говорив, що Україна – це не країна, а територія. І він не змінив своєї думки", – зазначив Саакашвілі.