Податкова знижка для українців, як і хто може скористатися цією послугою, розкажемо на постому прикладі.
Катерина з двома дітьми втекла з Донецька, коли місто обстрілювали. Зараз знімають трикімнатну квартиру під Києвом. За договором оренди, щомісячно сім'я платить шість тисяч гривень. Такі як Катерина – переселенці з тимчасово окупованих територій – мають право на податкову знижку. Приблизно 18% від витраченого. У разі Катерини – це майже 13 тисяч в рік. Щоб держава перевела кошти на банківську картку, треба подати документи в податкову.
"Треба буде подати офіційно укладений договір оренди житла, і документи розрахункові та платіжні, що підтверджують сплату", – говорить Тетяна Сидоренко, начальник відділу адміністрування податків Державної фіскальної служби України.
Однак, не всі переселенці зможуть отримати компенсацію. За даними аналітиків ринку нерухомості, 70% відсотків житла орендодавці здають нелегально. Тому і документів, що підтверджують витрати, немає.
Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання
Скористатися знижкою можуть не тільки переселенці, нагадують у фіскальній службі. Студентам-контрактникам держава повертає 18% коштів за кожен рік навчання. Водіям – за переобладнання машини з бензину на газ. Мають право на часткову компенсацію і ті, хто платив іпотеку або застрахував життя. Бажаючі повернути частину витрачених коштів, повинні прийти в податкову і надати підтвердження витрат.
В ДФС нагадують, щоб отримати податкову знижку на минулорічні витрати, варто поспішити. Останній день, коли приймають документи, 31 грудня. За підрахунками фіскалів, вже звернулися близько 120 тисяч українців. Їм повинні повернути понад 230 мільйонів гривень.