У останні дні зафіксовано зростання зацікавленості громадськості щодо можливих мирних переговорів між Україною та Росією. Різноманітні політичні заяви і публікації з цієї теми стають все більш поширеними. Це також супроводжується появою конспірологічних припущень про можливість найближчих переговорів.

Про це написав політолог Володимир Фесенко на своїй сторінці в Facebook.

Підвищений інтерес до мирних переговорів наразі обумовлений двома ключовими факторами: 1) підготовка до Глобального саміту миру в Швейцарії; 2) спроба Росії просунути свою стратегію завершення війни, яка ґрунтується на вимогах, спрямованих на встановлення миру за російськими умовами, включаючи демілітаризацію та денацифікацію України, заборону на вступ України до НАТО, визнання суверенітету Росії над анексованими територіями в Україні та інші умови.

Ці дві обставини, разом із складною ситуацією на фронтах в Україні та наближенням президентських виборів у США, спричинили нову хвилю дискусій серед західних політичних еліт щодо перспектив війни між Росією і Україною та умови її завершення.

У майбутньому переговори про припинення військових дій між Росією та Україною є необхідними, навіть у випадку, якщо нам вдасться звільнити всі окуповані території. Ми повинні розробити стратегію та тактику для таких перемовин.

Дискусії та заяви про мирні переговори для завершення війни між Росією та Україною відображають загострення інформаційно-політичної та дипломатичної боротьби навколо Глобального саміту миру в Швейцарії. Тому це реальний процес, а не інфошум.

Це відкрита і прихована боротьба двох стратегій – української (разом з нашими міжнародними партнерами) і російської.

Що буде далі? Буде продовження війни. Доля майбутніх мирних переговорів буде вирішуватись перш за все на полі бою. Однак паралельно будуть спроби розпочати мирні переговори.