Опалення не подорожчає через скасування обмежень на тарифи.

Про це заявив прем’єр-міністр Олексій Гончарук на брифінгу після засідання уряду.

Постанову про граничні тарифи на тепло уряд Гончарука скасував минулого тижня. До цього, за словами політика, його спонукали мери міст, які масово звертались до уряду з вимогами її скасувати.

Гончарук вважає документ економічно не обґрунтованим. Каже, що його ухвалив уряд Гройсмана напередодні виборів до Верховної ради, виключно заради піару. До того ж документ не законний, адже в нашій країні на формування тарифів впливає регулятор – НКРЄ КП, а уряд таких повноважень не має.

Зі свого боку Гончарук пообіцяв зробити все можливе, щоб тарифи на тепло не росли.

«Ми зараз в уряді і разом з командою президента робимо все для того, щоб ціни на енергоносії, на електроенергію, на газ були меншими, ніж минулої зими. Це дає нам оптимізм дивитись і на вартість окремих тарифів», – сказав глава Кабміну.

Як повідомлялося, Кабінет міністрів скасував рішення попереднього уряду про регулювання граничних цін на опалення й гаряче водопостачання в Україні.

У відомстві нагадали, що постанова була ухвалена у червні 2019 року попереднім урядом. Вона, як зазначається, запроваджувала неринкові механізми.

“Рішення забезпечує стійке проходження опалювального сезону та усуває загрозу відключення міст від газу через економічно необґрунтовані ставки тарифів”, – упевнені в міністерстві.