З настанням зими НАТО не змінить свою підтримку України.
Голова Військового комітету Північноатлантичного Альянсу адмірал Роб Бауер на конференції Військового комітету НАТО запевнив, що з настанням зими НАТО не змінить підтримку України, проти якої веде жорстоку повномасштабну війну держава-терористка.
Надзвичайна сміливість українських збройних сил і українського народу знову й знову братиме гору над опонентом. Союзники НАТО будуть підтримувати їх стільки, скільки необхідно. Наближається зима, але наша підтримка залишиться незламною”, – запевнив він.
Окрім того, за словами глави Військового комітету Альянсу, неспровокована війна Росії проти України стала початком нової доби глобальної безпеки і є більшою, ніж сама Україна.
“Нападу зазнав увесь міжнародний порядок, заснований на правилах. Це, а також терористичні угруповання, які використовують асиметричні засоби ведення війни і створюють глобальні й локальні кризи, а також Китай, який масово нарощує військові зусилля і вдається до небезпечної риторики, – усе це тяжіє над нами”, – підкреслив Бауер.
До того ж, він зазначив, що перед НАТО стоїть “священне завдання захищати мільярд громадян, які живуть на його території, завжди планувати й думати наперед”. “
І ми готові очікувати неочікуваного”, – наголосив адмірал.
Зазначимо, що раніше президент Естонії Алар Каріс на відкритті цього ж Військового комітету НАТО закликав продовжувати стримування Росії в економічному, політичному та військовому плані, але втим також наголосив, що не варто недооцінювати загрозу, яка від неї виходить.
“З військового боку це означає надійну політику НАТО щодо стримування, здатність протистояти можливій агресії Росії. Можливо, Росія і програє війну (в Україні), але було б помилкою недооцінювати ту гостру загрозу, яка все ще виходить звідти”, – зазначив Каріс.
До того ж, тоді він підкреслив, що війна в Україні далека від завершення, але Захід повинен посприяти його якнайшвидшому вирішенню, бо “незавершений або заморожений конфлікт в Україні був би подібний до рани, що гнійно, в серці Європи і ще багато років тримав би нас у конфронтації з Росією”.
Також під час свого виступу президент Естонії розповів про можливі наслідки поразки Росії.
“Моя рекомендація – уникати політики щодо Росії, заснованої на страху перед нестабільністю. Ми бачили це раніше. І Горбачов, і Єльцин грали на страху, що якщо вони втратить владу, то до керма в Росії прийдуть неприємні особистості. На жаль, це сталося й без того. Більше не потрапляймо в цю пастку”, – сказав Каріс.
За його словами, завдання НАТО полягає не в тому, “щоб врятувати від ганьби Путіна та інше керівництво Росії”.
“Вони несуть повну відповідальність за скоєні ними злочини, за помилки, допущені ними під час нападу на Україну, і серйозніші наслідки для Росії, і з ними слід поводитися відповідним чином”, – підсумував естонський президент.
Зазначимо: форум представляє консенсусні військові рекомендації Північноатлантичній раді щодо реагування на глобальні виклики безпеки. Роботу військового комітету забезпечують постійні військові представники країн у штаб-квартирі НАТО. До його складу входять начальники штабів 30 країн – членів Альянсу.
На саміті НАТО в Мадриді наприкінці червня члени Альянсу домовилися, зокрема, що дислокований у Литві міжнародний батальйон НАТО буде розширений до підрозділу розміром із бригаду чисельністю від 3000 до 5000 військовослужбовців під керівництвом Німеччини.
Міжнародні батальйони НАТО в Литві, інших країнах Балтії та Польщі були розгорнуті в 2017 році на тлі остраху щодо безпеки у регіоні після анексії Росією Криму.