Президент Франції Емманюель Макрон з метою пошуку деескалації ситуації навколо України не відкидає свого візиту до Москви і має намір обговорювати проблему з президентом США Джо Байденом.
Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
“Зараз пріоритетом для мене з українського питання та діалогу з Росією є деескалація та пошук політичних рішень для виходу з кризи”, – заявив він у середу ввечері журналістам.
Він повідомив, що збільшив у ці дні обмін думками зі своїми європейськими колегами, президентом Путіним та президентом Зеленським. І найближчим часом готується поговорити з президентом Байденом.
На запитання, чи зустрічатиметься він з Путіним, французький президент сказав, що “це залежатиме від просування наших дискусій найближчим часом”.
“У будь-якому разі, я нічого не виключаю”, – додав він. І ще раз повторив, що не виключає такої зустрічі у відповідь на аналогічне запитання. Я продовжу обмін думками одночасно з президентом Путіним і президентом Зеленським, і залежно від результату найближчим часом я абсолютно не виключаю жодної ініціативи або поїздки. І найближчим часом я також розмовлятиму з президентом Байденом”, – оголосив Макрон.
Президент Франції перебував у місті Туркуен, де виступив перед міністрами внутрішніх справ країн ЄС з доповіддю про реформування Шенгенського простору, що є одним із найважливіших розділів програми французького головування у Раді ЄС.
Нагадаємо, що раніше відбулася телефонна розмова Макрона з Путіним. Президент Франції висловив Путіну сильне занепокоєння та готовність захищати територіальну цілісність України через розгортання на українському кордоні російських військ. Натомість президент країни-агресорки лише повторив Макрону, що “переговори можуть бути ускладненими через позицію української влади”.
“Президент Путін сказав, що хоче продовжити діалог і що нам потрібно працювати над імплементацією Мінських домовленостей. Він сказав, що не хоче ескалації”, – сказав французький чиновник після розмови двох лідерів.
У Кремлі заявили, що Путін сказав Макрону, що Сполучені Штати та НАТО не задовольнили головні вимоги Росії з безпеки щодо їхнього протистояння щодо України, але що Москва нібито готова продовжувати переговори. Серед іншого, НАТО у своїй письмовій відповіді відмовилося зобов’язатися не приймати Україну до Альянсу, як того хотів Кремль.