Колишній президент Грузії, а нині голова Виконавчого комітету Національної ради реформ України Михайло Саакашвілі анонсував реформи на українській митниці, в податковій і судовій системах.

Зокрема, Саакашвілі заявив, що митницю України потрібно звільнити від корупції, а зробити це можна за прикладом реформи митниці в Грузії, яку політик назвав “найкращою згідно з усіма міжнародними організаціям”. Про це Саакашвілі заявив в ефірі програми Сніданок з 1 + 1.

Також, на думку голови комітету Національної ради реформ, слід радикально змінювати і судову систему. Він зазначив, що протягом декількох тижнів буде представлена ​​концепція.

“В Україні немає справедливості, тому що немає справедливих судів. Там треба радикально все міняти”, – сказав Саакашвілі.

Крім того відбудуться зміни і в податковій сфері. Зокрема, може бути скасований корупційний податок на прибуток і введений податок на виведений капітал. Президент Зеленський повністю підтримує такі зміни.

“Ще одна пропозиція – це питання процесуальних угод між прокуратурою і тими людьми, які вкрали гроші у держави, – повернути гроші державі в обмін на домовленості не сидіти в тюрмі. Такими методами в Грузії повернули два мільярди доларів”, – зазначив голова комітету.

Саакашвілі також обмовився про те, що “голови полетять”. Втім, хто може втратити посаду, політик не уточнив.