Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків назвав рішення центральної влади внести місто в «червону» зону і посилити карантин – необгрунтованим, і вважає, що його слід скасувати.

Це випливає з його промови перед городянами, опублікованій в Фейсбуці політика.

Виступаючи на міській площі 28 серпня, міський голова закликав жителів виходити на мирний протест, щоб заявити про свою незгоду з таким рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

«Включення Івано-Франківська в «червону» зону карантину – це політичне рішення …, суб’єктивне і необгрунтоване … критерії, встановлені на рівні держави, суб’єктивні. Йде політичний шантаж заходу України », – заявив Марцінків.

Він пояснив, що в число хворих коронавірусом вносять всіх пацієнтів з пневмонією і це зіпсувало статистику.

Мер запевнив, що місто не буде ігнорувати розпорядження центральної влади, але в той же час закликав жителів висловити мирний протест.

«Я закликаю мирним способом висловлювати свій протест», – сказав він.

Через віднесення з 31 серпня Івано-Франківська до «червоної» зони епідемічної небезпеки в зв’язку з поширенням COVID-19 в місті не працюватимуть школи та дитсадки, а громадський транспорт курсуватиме в режимі спецперевезень.

Відповідне рішення було прийнято 28 серпня на засіданні Івано-Франківської міської комісії з ТЕБ та НС, де вирішували, як буде жити місто в умовах «червоної» зони.

Зазначалося, що відповідно до рішення комісії, в місті з 31 серпня громадський транспорт курсуватиме в режимі спецперевезень, а школи та дитсадки не працюватимуть з 1 вересня.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив тоді, що до міської ради звернулися перевізники та підприємці, які висловили свою незгоду з рішенням уряду віднести місто до «червоної» зоні.

«Ми діємо в межах компетенції законів України. Комусь дуже хотілося повідкривати тут купу кримінальних справ, але я вважаю, що сьогодні громада Івано-Франківська повинна показати свою позицію. Знаючи, що сьогодні буде засідання цієї комісії, до міської ради звернулися підприємці та перевізники. Вони виступили категорично проти внесення міста в «червону» зону. Я, як людина, підтримую це звернення … », – підкреслив Марцінків.

Він назвав рішення про віднесення міста до «червоної» зоні політичним.

«Я не знаю, до чого це призведе, але критерії оцінки з боку держави повинні бути об’єктивними. Тому звертаюся до президента, прем’єра і уряду з вимогою переглянути своє рішення і врахувати справжні показники захворюваності в Івано-Франківську», – заявив мер.

Нагадаємо, раніше у президента Зеленського був публічний конфлікт з мером Черкас Анатолієм Бондаренком, який не виконував карантинних заборон центральної влади. Тоді Зеленський був дуже злий і тепер чекаємо реакції президента на поведінку мера Франківська.