Ротація американських військ буде здійснюватися кожні дев'ятьмісяців

У польському місті Жагань відбулася офіційна церемонія привітання американськихвійськовослужбовців, які прибули до Польщі в рамках операції Аtlantic Resolve, передає Корупція.Інфо

В урочистостях взяли участь прем'єр-міністр Беата Шидло, міністр оборони Антоні Мацеревич, посол США в Польщі Поль Джонс, представники місцевої влади.

Прем'єр Беата Шидло підкреслила, що присутність в Польщі підрозділів армії США підвищує безпеку країни і всієї Європи."Сьогодні можу сказати, що присутність американських солдатів в Польщі є черговим етапом реалізації послідовної стратегії на зміцнення безпеки Польщі і нашого регіону", – зазначила вона під час церемонії.

Глава польського оборонного відомства Антоні Мацеревич заявив, що країна дуже довго чекала війська НАТО: "Ми чекали вас десятки років, часто маючи почуття самотності. Часто відчуваючи, що ми – єдині, хто захищає цивілізацію перед погрозами зі сходу".

Мацеревич нагадав слова колишнього президента Польщі Леха Качинського, що пролунали 2008 року в Тбілісі після нападу Росії, коли він застерігав: "Якщо ми тепер не чинимо опір цій агресії, то пізніше настане черга України, після – балтійських країн, а потім, можливо, і моєї країни, мого народу і всієї Європи".

Приблизно 4,5 тисячі військовослужбовців США будуть нести службу на території Польщі, Литви, Латвії, Румунії, Болгарії та Угорщини. Ротація американських військ буде здійснюватися кожні дев'ять місяців. У місті Жагань буде знаходиться штаб-квартира командування американської бронетанкової бригади.

Як повідомлялося раніше, на території Польщі вже знаходиться понад тисячу військовослужбовців США. На цьому тижні в Познань прибутку ще 300 солдатів.

А днями в Польщу доставили американські танки для стримування Росії.

У Кремлі вже назвали такі дії загрозою для Росії.