Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак повідомив, що Польща ввела ембарго на російське вугілля, про це він повідомив у Telegram.

Економічна війна з росією триває. Польща ввела ембарго на російське вугілля. Також акт про спеціальні рішення, підписаний президентом Польщі, передбачає можливість заморожувати активи суб’єктів та осіб, які підтримують агресію росії щодо України, – повідомив Єрмак.

Він зазначив, що  Польша та країни Балтії є локомотивом та прикладом для інших країн ЄС у швидкості ухвалення необхідних рішень по протистоянню росії на економічному фронті.

Відмова від купівлі російського газу країнами Балтії та заява про майбутнє скасування закупівель нафти та газу Польщею з чіткими термінами – це ті рішення, які Україна очікує від Заходу. Але, вкотре додам, що найбільш важлива швидкість. Всі мають діяти якомога швидше. Бо за кожен день, який витрачається на ухвалення рішень, українці платять надто високу ціну – життям наших громадян, – підкреслив Єрмак.

Зазначимо, що США не мають наміру згодом повертати російським бізнесменам заарештовані активи. Про це повідомив радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван.

Наша мета не полягає в тому, щоб повертати їх. Наша мета полягає в тому, щоб використовувати їх краще, ніж у такий спосіб, – заявив він.

Салліван також зазначив, що США готують нові зусилля для боротьби з ухиленням Росії від санкцій, пише Reuters.

Протягом найближчих днів наша увага буде зосереджена на ухиленні… Я думаю, що протягом наступного тижня-двох ми матимемо деякі повідомлення, які визначать цілі, які намагаються сприяти цьому ухиленню як всередині Росії, так і за її межами, – сказав він.