Військовий експерт Олег Жданов висунув думку, що на масований ракетний обстріл України ЗСУ можуть відповісти ударами по території Росії. Попри той факт, що західні партнери не дають нам ракети дальністю 300 кілометрів, однак безпілотники можуть дістати навіть до Москви.
Жданов зазначив, що ракети, якими Росія атакує України мають дальність польоту 1500 – 2500 кілометрів. Тому навіть з території Каспійського моря вони можуть покрити всю територію України. “Калібри”, які запускають в основному з Чорного моря, також мають дальність польоту 1500 кілометрів. З Білорусі можуть прилітати ракети “Іскандери” та С-300.
Це 500 кілометрів і 200 кілометрів відповідно. Тому питання “Як це можливо?” узагалі не стоїть. У нас немає протиракетної оборони. Наша ППО намагається боротись з ракетами, не маючи для цього основного призначення. Доволі успішно, бо понад 50% збито – це успіх, – зауважив військовий експерт.
Він продовжив, що американці не дають ракет для систем типу HIMARS з дальністю понад 300 кілометрів. Однак ми знайдемо вихід, і він уже знайдений, його треба просто розвивати. А саме безпілотники.
“Росія сама відкрила скриньку Пандори. Вона показала, що безпілотники можуть літати дуже далеко, навіть до Калуги, а там і до Москви залишається всього 270 кілометрів. Тож, я думаю, що ми відповімо, й наша відповідь не змусить себе довго чекати”, – наголосив Жданов.
Своєю чергою військовий експерт Владислав Селезньов переконаний, що влаштовані ракетні обстріли території України ніяк не допоможуть Росії змінити ситуацію на фронтах
Таку думку він висловив в етері телеканалу “Еспресо”
“Очевидно, що Путін буде продовжувати ракетні обстріли території України. Це ракетний терор, який повинен, за задумом Кремля, створити хаос і паніку в українців. Проте ми бачимо, що українське суспільство ще більше згуртовується навколо Збройних сил України. Тому Путін ніяк не зможе залякати нас, а Збройні сили України будуть і далі звільняти нашу землю”, – пояснив Селезньов.
Експерт наголосив на важливості посилення ППО та ПРО України
“На жаль, ми маємо удари по нашій території й жертви серед цивільного населення. Ми повинні реалізовувати надважливий кейс, який сьогодні є першочерговим. Це покращення ППО та ПРО держави. Тому зараз український уряд веде посилені переговори з західними партнерами, щоб розв’язати цю проблему”, – додав він.
Водночас в інтерв’ю «Новини.LIVE» військовий експерт Владислав Селезньов, колишній спікер Генштабу ЗСУ, розповів, що за допомогою Shahed-136 росіяни намагаються компенсувати нестачу тактичних та оперативно-тактичних ракет.
Іранські БПЛА є непоганою альтернативою російським ракетам, адже можуть нести 40 кг вибухівки і коштують набагато дешевше. Вони можуть досить точно бити по цілям як з допомогою російської навігаційної системи «ГЛОНАСС», так і з допомогою американських чи європейських супутникових мереж.
Владислав Селезньов звернув увагу, що військо рф найчастіше націлює Shahed-136 не на військові об’єкти, а на цивільну інфраструктуру. На думку експерта, путін спеціально обрав таку тактику для залякування мирного населення, створення хаосу, безладдя та панічних настроїв, щоб змусити Київ піти на переговори.
Селезньов назвав три способи протидії Shahed-136: приховувати переміщення військових, запобігати накопиченню великої кількості людей в одному місці та розширювати систему ППО. За його словами, ЗСУ має відносно недорогі засоби для ураження іранських дронів-камікадзе, зокрема спарену зенітна установку ЗУ-23-2 і великокаліберні кулемети.
«Думаю, проблему „Шахедів“ найближчим часом буде вирішено. Згадаймо важливий аспект: чималий досвід зі збивання дронів-камікадзе в Ізраїлю. Чи погодяться наші ізраїльські колеги поділитися своїми навичками, а можливо, і обладнанням, поки точно не відомо», — наголосив військовий експерт.