В японському уряді наголошують, що посилення санкцій проти Росії на сьогодні є “єдиним шляхом”.

Про це в ефірі телеканалу NHK заявив міністр економіки, торгівлі та промисловості Японії Коіті Хагіуда, пише Bloomberg.

За словами міністра, через заморожування активів та заборони на експорт російська економіка не відновлюється, і “це факт”. Він додав, що додаткові заходи будуть розглянуті у співпраці з міжнародним співтовариством. Хагіуда зазначив, що ослаблення санкцій стане можливим “тільки на тій стадії, коли мир у регіоні буде очевидним”.

Нагадаємо, три найбільші банки Японії оголосили, що припинять доларові операції та грошові перекази з російським Сбєрбанком через санкції США. Рішення про припинення доларових операцій ухвалили MUFG Bank, Mizuho Bank та Sumitomo Mitsui Banking Corp. 

За словами джерел, припинення їх доларових операцій з російським банком, імовірно, змусить японські компанії, які ведуть бізнес у Росії, шукати альтернативні способи здійснення платежів на кшталт використання банків за межами США. Сполучені Штати додали Сбєрбанк до свого санкційного списку в лютому. Заборона на доларові операції з банком набуде чинності в суботу.

Крім того, уряд Японії має намір скасувати торговий статус “найсприятливішої нації” для Росії в рамках додаткових санкцій у зв’язку з війною в Україні. Ці заходи означають, що російський імпорт оподатковуватиметься вищими тарифами. Президент США Джо Байден оголосив про такі заходи 11 березня. Тим часом лідери країн G7 виступили зі спільною заявою, у якій пообіцяли позбавити Росію статусу “найсприятливішої нації”.

А також парламент країни посилить санкції проти Росії, заборонивши експорт до цієї країни ще 57 найменувань технологічної продукції. Першу заборону було запроваджено у відповідь на окупацію Росією українського Криму. Нинішній список охоплює лише предмети, які можуть бути використані під час збройних конфліктів. У п’ятницю ж японський уряд поновив його, додавши 31 товар, зокрема напівпровідники, комунікаційне обладнання, сенсори, радари та шифрувальні апарати. Також долучено 26 технологій, серед яких – програмне забезпечення.

Нові обмеження набудуть чинності вже скоро. Наголошується, що виняток буде зроблений для експорту з гуманітарною метою. Додамо, що уряд Японії також ухвалив рішення запровадити додаткові санкції щодо Білорусі, заморозивши активи трьох білоруських банків.