Узбережжя Азовського моря можна вважати незахищеним, поки там не буде сучасних українських розробок – протикорабельних крилатих ракет.
Про це в ефірі програми на телеканалі ZIK заявив співголова громадської ініціативи Дмитро Снєгирьов.
Гість програми переконаний, що апеляції до Будапештського договору є фейком, адже РФ заявила, що не готова до зустрічей у цьому форматі і не готова виконувати взяті на себе зобов’язання.
Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом
«Ми можемо наполягати, що будемо вимагати від країн-гарантів і від РФ дотримання взятих на себе зобов’язань. Росія категорично проти. Далі що? А далі єдиним запобіжником проти російської агресії виступає українська армія. І тут питання – чи готові ми протистояти російській агресії?» – зауважив Дмитро Снєгирьов.
Експерт вважає, що Україні слід наполягати на тому, щоб міжнародні партнери виділили кошти на сучасні українські розробки, як-от комплексів із протикорабельними крилатими ракетами «Нептун». Дмитро Снєгирьов нагадав про отримані Україною протитанкові ракетні комплекси «Javelin», наголосивши, що українські аналоги – нічим не гірші.
Гість програми також звернув увагу на ще одне важливе питання – захисту Азовського моря: «Я не розумію, коли в країні, якій немає чим захищати узбережжя Азовського моря, не виділяють гроші на вітчизняні розробки протикорабельних ракет. У нас немає чим оборонятися… Поки не буде там сучасних українських розробок – протикорабельних крилатих ракет, ми можемо вважати, що узбережжя Азовського моря незахищене». Експерт зазначає, що тільки коли там поставлять дані комплекси, це буде потужна відповідь України на агресію РФ в Азовському морі.
Дмитро Снєгирьов не виключив загрози вторгнення російських військ із території Білорусі і те, що в українських регіонах, які межують з цією країною, не вводили воєнний стан, вважає помилковим кроком.
Як повідомляли, заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та ВПО Юрій Гримчак пояснив, яку допомогу від НАТО отримала Україна завдяки воєнному стану.