За звітом Інституту вивчення війни (ISW), російські окупанти, ймовірно, мають намір посилити наступ на лінії Куп’янськ — Сватове — Кремінна, але наразі в цьому районі тривають позиційні бої. Проте Сили оборони України успішно стримують атаки ворожих військ у районі Роботиного та Кринок, а також зміцнили оборонні споруди в околицях Часів Яр на напрямку до Авдіївки. Більше того, ЗСУ відвоювали позиції поблизу Бахмуту та можуть розвинути наступ на цьому напрямку та навіть взяти російські війська в оточення.
1 березня поблизу Бахмута відбувалися інтенсивні позиційні зіткнення. Окремі російські «воєнні кореспонденти» спростовували попередні заяви Російської Федерації про те, що російські війська, як вони стверджували, успішно захопили Іванівське (що знаходиться на захід від Бахмута), й повідомляли, що продовжують продвигатися в районі цього населеного пункту. Однак аналіз Інституту вивчення війни (ISW) не показав візуальних доказів про недавні важливі тактичні успіхи Росії в районі Іванівського.
Позиційні бої тривали на різних напрямках: на північний схід від Бахмута в районі Берестового та Роздолівки; на північний захід від Бахмута біля Богданівки; на південний захід від Бахмута біля Кліщіївки, Андріївки, Курдюмівки; і на південь від Бахмута біля Південного та Нью-Йорка.
1 березня речник угрупування військ ЗСУ «Хортиця» капітан Ілля Євлаш повідомив, що українські сили успішно зайняли значні оборонні позиції поблизу Часового Яру, що розташований на захід від Бахмута. Він зазначив, що вже після захоплення Росією міста Бахмута у травні 2023 року, ЗСУ почали готувати Часів Яр до оборони. Євлаш поінформував, що навколо населеного пункту розташовані кілька українських оборонних «кілець». Крім того, було створено десятки оборонних позицій різного розміру, від відділення до взводу, а також укріплення та вогневі точки в самому населеному пункті. За словами Євлаша, українські сили також створили мінні поля та інші оборонні перешкоди в районі Часового Яру.
Зображення, доступні у Інституті вивчення війни (ISW), підтверджують, що Сили оборони створили значні укріплення у формі кільця навколо Часів Яр. Євлаш зауважив, що захоплення Росією Часового Яру дозволило б окупантам просуватися в напрямку Костянтинівки, розташованої на південний захід від Часового Яру, і що головною оперативною метою російських військ у Донецькій області залишається Краматорсько-Слов’янська агломерація, розташована приблизно за 35 км на північний захід від Бахмута.
Війська РФ недавно продовжили свій наступ на захід від Авдіївки, як свідчать геолокаційні кадри, опубліковані 29 лютого. Зокрема, підрозділи 114-ї мотострілецької бригади військ РФ недавно просунулися до південно-східної околиці Орлівки, а підрозділи 15-ї мотострілецької бригади РФ до східних Бердичів.
Російські «воєнкори» повторили існуючі заяви про те, що ЗСУ відійшли з Тоненького і що російські війська повністю захопили Орлівку. Проте аналітики ISW не мали підтвердження цих тверджень.
Позиційні бої тривали на північний захід від Авдіївки в районі Новобахмутівки та Семенівки, а також на південний захід від Авдіївки в районі Невельського та Первомайського. Командувач Таврійського угруповання військ ЗСУ бригадний генерал Олександр Тарнавський зазначив, що війська РФ посилюють вогонь з непрямого наведення та збільшують чисельність штурмових груп до розміру «батальйонної тактичної групи». Також він повідомив, що російські сили направляють підкріплення для наступальних операцій в районі Авдіївки і визнав, що вони досягли невизначних локальних успіхів.
1 березня продовжувалися позиційні бої в районі адміністративного кордону Донецької та Запорізької областей. Зіткнення відбувалися на південний схід від Великої Новосілки біля Новодонецького та Золотої Ниви, на південь від Великої Новосілки неподалік від Урожайного, а також на південний захід від Великої Новосілки у районі Марфополя, Шевченка і Малинівки.