Звільнення Кінбурнської коси в Миколаївській області може відбутися до літа. Робота української розвідки на цьому напрямку давно активно ведеться.  

Про це розповів представник пресслужби Головного управління розвідки Міністерства оборони (ГУР МО) України Андрій Юсов в ефірі телеканалу FREEДОМ. 

“Я думаю, що новий туристичний сезон нас усіх порадує”, — резюмував Юсов. 

Що стосується Запорізького напрямку, то, за словами представника ГУР, на тимчасово окупованій частині регіону регулярно знищують ланцюжки постачання озброєння, концентрації живої сили, командні пункти. І, безумовно, це буде продовжуватися, каже він. 

“Такі заходи — частина операції Сил оборони зі звільнення окупованих територій. І далі буде. Сьогодні Запорізький напрямок з боку російських окупантів також є досить активним. Є спроби штурмових дій, є спроби командних маневрів. Україна має інформацію, відстежує всі ці процеси і готує різні сценарії”, — сказав Юсов. 

Зазначимо, що позитивні новини щодо звільнення українських територій можуть нас чекати і на інших напрямках. Пов’язано це з тим, що останні пакети військової допомоги від міжнародних партнерів України дозволять повноцінно укомплектувати штурмову батальйоно-тактичну групу ЗСУ і не одну. 

“А тому, запаслися терпінням і спостерігайте. ЗСУ рухають континенти і світи”, – відзначив військово-політичний оглядач Олександр Коваленко. 

За його словами, на цей час українські війська готуються до активної фази контрнаступу, який ні на день не припинявся, просто не всі його сприймають правильно: 

“Адже контрнаступ – це не тільки екшен, але ще і фази підготовки, формування умов. Знищення складів з боєприпасами і ПММ, знищення скупчення техніки і ремонтних баз, КП, ПУ, штаби, бази ППО, БТГр – все це контрнаступ, що не припиняється ні на день”. 

Коли всі умови будуть створені, ЗСУ перейдуть до активної фази наступу, додав Коваленко: 

“До неї з урахуванням різних факторів, зазвичай, проходить кілька місяців, з моменту попереднього прориву. Нинішнє ж положення повною мірою відповідає даній фазі – підготовці. У будь-якому випадку, саме Генштабу ЗСУ краще знати, на якому напрямку і коли саме переходити від фази створення умов до активної фази”. 

 І станом на зараз ЗСУ застосували ще одну тактику стосовно окупантів на одній із найгарячіших точок фронту – місті Бахмут. ЗСУ довгий час обороняють Бахмут від російських атак, оскільки це стратегічно обґрунтовано, попри певні витрати. Так, Україна могла б поспішно побудувати оборонні позиції на менш сприятливій місцевості, відступивши з міста раніше.  
 
Як зазначають аналітики американського інституту вивчення війни, сам собою Бахмут не має ні оперативного, ні стратегічного значення. Також варто враховувати і політичне значення міста. Щобільше, ЗСУ намагаються виснажити російські війська на цьому напрямі. 

“Українські сили раніше використовували аналогічну модель поступового виснаження, щоб змусити російські операції у певних районах досягти кульмінації після кількох місяців великих втрат особового складу та техніки”, — сказано у звіті. 

Вони нагадали, що влітку 2022 року російські сили місяцями намагалися прорвати українську оборону в Сєвєродонецьку та Лисичанську. Останній був захоплений лише після організованого догляду ЗСУ. Однак вихід на кордони Луганської області не дав російським окупантам великої переваги, а навпаки – призвів до серйозного застою у наступі на Донбасі. 

“Українська оборона Бахмута, ймовірно, сприятиме аналогічному результату — російські сили перекидають у цей район сили й техніку з травня 2022 року і ще не досягли якихось значних успіхів в оперативному відношенні”, — заявили аналітики.