Росія стягнула на Херсонщину тисячі мобілізованих, проте вони вже списані власним командуванням. Окупанти вже зрозуміли, що не в змозі втримати Правобережжя та шукають варіанти, як це подати. Таку думку висловив експерт Defense Express Іван Киричевський у ефірі Апостроф TV.

За його словами, прогноз щодо звільнення Херсона до кінця листопада залишається актуальним. Хоча росіяни можуть скоїти черговий військовий злочин.

“Росіяни докладають зусиль, щоб взяти Авдіївку. Там уже йде боротьба між структурами, які претендують на владу “після Путіна” – кадирівцями, пригожинцями та кадровою армією. І взяття якогось міста може використовуватися як аргумент. Вони кидають у бій багато людей, проте поки що підстав не вірити у ЗСУ у нас немає“, – сказав Киричевський.

Він додав, що на Сватівському напрямі росіяни активно контратакують. Туди підтягнуто до 20 тисяч людей.

Однак вони, мабуть, вже змирилися зі втратою Сватового, оскільки тоді вагнерівці під Лисичанськом не будували б оборонну “лінію Вагнера”. Тому листопад цілком може стати місяцем перемог, у тому числі визволення Сватового“, – вважає експерт.

За словами Киричевського, плани атаки з боку Білорусі пов’язані із надіями російського командування приєднати білоруську армію. Білоруські бригади мають досить багато військової техніки, майже як на радянську дивізію. Тому швидше за все вони розраховують кинути в бій білорусів. Слід зауважити, що Збройні сили України можуть досягти великих успіхів на полі бою протягом наступних двох місяців. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна. 

“До кінця року ми цілком здатні, по-перше, завершити операцію зі звільнення Харківської області. Цілком можливо вибити супротивника з правого берега Дніпра в Херсонській області. І до кінця зими, на мою думку, ми можемо повернути принаймні північну частину Луганської області”, – вважає експерт Центру оборонних стратегій, полковник Віктор Кевлюк.

Військовий експерт, полковник Сергій Грабський, говорячи про завдання-мінімум, зазначив, що технічно до 2022 року Україні потрібно зламати опір росіян у двох ключових точках – Сватове та Снігурівці. Так, Снігурівка, яка знаходиться на адмінрубежі між Миколаївською та Херсонською областями – це важливий опорний пункт росіян. Після втрати міста ворожа оборона на правому березі Херсонської області розвалюється за принципом “доміно”. Таким чином, деокупація Снігурівки відкриває ЗСУ прямий шлях для звільнення Херсона.

У матеріалі наголошується, що одна частина українських військ уже перебуває на підступах до цього так званого “снігурівського виступу” на території Миколаївської області. Їм фактично на зустріч рухається друге угруповання – лівим берегом Інгульця з району Давидова Брода. У разі звільнення Сватове ЗСУ перерізає комунікації росіян, які зараз забезпечують оборону супротивника на лінії Троїцьке – Кремінна. Крім того, ми виходимо на оперативний простір, щоб просуватися далі на півночі Луганської області.

Грабовський пояснив, що таким чином українська армія виходить на інший напрямок – на лінію Новопсков – Старобільськ – Новоайдар. Якщо далі ЗСУ прорветься на Старобільськ, у росіян виникнуть великі труднощі у північнодонецькій агломерації. А на південь від Новоайдару йде пряма дорога на Щастя – це, можна вважати, околиця Луганська.

“Що стосується Херсона, то якщо окупанти ухвалять рішення про “жест доброї волі” – їм знадобиться лічені дні, щоб піти. Але якщо їх доведеться звідти вибивати – тоді це місто може бути звільнене вже до кінця листопада, – припустив військовий експерт, полковник Роман Світан.

За його словами, третій перспективний напрямок – кидок на Мелітополь та Бердянськ.

“Якщо українські війська від Оріхового та Гуляйполя рушать на південь, до Азовського моря, тоді ми звільняємо Пологи та Токмак, а далі – вихід на Мелітополь та Бердянськ. Це те, що ми фізично здатні зробити навіть у листопаді”, – спрогнозував співрозмовник.

Якщо ж на той час ЗСУ зачистять правий берег Дніпра в Херсонській області, то ворожому угрупованню на півдні буде зовсім погане. Опинившись у напівоточенні, в окупантів не буде іншого логічного виходу, як відступати до Криму.