У ході важких боїв під Бахмутом українські захисники звільнили ще понад 1,2 кілометра територій. Росіяни активно використовують артилерію та міномети, що ускладнює просування. Про це повідомив Командир Третьої окремої штурмової бригади Андрій Білецький.

Росіяни спробували контратакувати, проте їм не вдалося вибити українських військових.

У ході операції на Бахмутському напрямку, 3 рота 2 штурмового батальйону 3 ОШБр звільнила понад 1200 метрів української території. Також бригада повідомила про взяття в полон 8 росіян 83 бригади ДШВ армії ворога. Частина російських військових втекла, решта була ліквідована.

Росіяни активно використовують артилерію. Окрім цього, територія на підступах ретельно замінована.

Російські окупанти продовжують зазнавати втрат на війні в Україні. Усвідомлюючи ризики повноцінної мобілізації, ворог намагається залучити альтернативні шляхи поповнення особового складу.

Про це розповів заступник командувача Східного угруповання військ із комунікацій Сергій Череватий. Як відомо, станом на 28 липня захисники знищили близько 244 830 загарбників.

“За вчора й сьогодні близько 120 загиблих і 270 поранених різного ступеня. Така динаміка втрат природно вимагає ротації”, – констатував Череватий.

Ворог втрачає не лише особовий склад, а й техніку. Зокрема, від початку великої війни захисники ліквідували близько 4190 російських танків і 315 літаків.

Кого Росія кидає на фронт
Напевне Кремлю немає куди дівати сміттєві пакети, бо він продовжує відправляти на війну все, що тільки може:

Бойовий армійський резерв країни” (БАРС);
територіальні війська;
різні ПВК типу “Ветеран” і “Ліга”;
роти “Шторм-Z”;
спецзагін “Ахмат”.
Очевидно, що всі ці вояки сумнівної якості, тож вони не становлять серйозної загрози для Сил оборони.

Втрати ворога у цій фазі війни становлять від одного до трьох, до одного до п’яти до семи. Ці значні втрати обґрунтовані різними тактиками роботи українських захисників на полі бою.

Про це в ефірі ZAXID.NET розповів військовий експерт Роман Світан.

За його словами, втрати росіян великі, тому що Збройні сили України правильно та грамотно використовують тактику так званих малих порізів.

“Тобто ми рейдовими атаками, зондуючими атаками, змушуємо противника підніматися з другої лінії оборони, зміцнюючи першу. І ось на цьому русі ми їх ловимо далекими засобами поразки, які ми маємо – авіація, артилерія, дистанційне мінування теж застосовується. І йде знищення у більшому співвідношенні з втрат у їхній бік. Воно дуже плаває, тобто тут не можна чітко сказати якусь позицію”, – зазначив Роман Світан.

За його словами, якщо говорити про втрати щодобових, якщо їх аналізувати, то динаміка досить непогана.

“Ось минулої доби знищено, за даними Генштабу, 590 росіян, 9 танків, 11 бойових броньованих машин, 18 стволів артилерії, більше 40 ракет. Тобто такі цифри говорять про хорошу роботу наших засобів поразки, та й природно про великі втрати росіян. Тому співвідношення ну ось від одного до трьох, до одного до п’яти до семи, воно реальне”, – каже експерт.

Світан також зазначив, що Літній контрнаступ українських військ може закінчитися, коли розпочнеться сезон осінніх дощів, а це приблизно жовтень-листопад місяць. Проте постачання авіації та далекобійних ракет може змінити розстановку сил на фронті на користь України.

За його словами, до осінніх дощів виконуватимуться бойові завдання. А далі вже прийматимуться рішення щодо подальшого руху.

“Хоча, якщо зайдуть літаки або нам передадуть ATACMS, то можна не зупинятися. За допомогою літака можна виконувати бойові дії незалежно від погодних умов, тим більше бомбардувальне озброєння”, – каже Роман Світан.

За його словами, також ми маємо ще одну опцію, яку чомусь десятий рік ніхто не використовує.

“Це рух по агломерації Донецьк-Макіївка-Ясинувата. Дуже там велика кількість військових російських об’єктів. Ну там можна рухатися і восени, незалежно від погоди. Щоб з неба не падало, там будь-яка стежка – це практично дорога з твердим покриттям, по якій можна рухатися, не надто звертаючи увагу на погодні умови”, – вважає експерт.