Вчора відбулося чергове, успішне засідання «ожилого» РНБО, розпочав своє повідомлення у Фейсбуці політичний експерт Віктор Небоженко.

Далі подаємо слова експерта без змін:

Поступово, на наших очах, РНБО з напівмертвого відстійника для колишніх політиків і силовиків перетворюється в місце, де приймають кардинальні рішення. Це ще далеко до Української реформації, але вже серйозне зрушення в українській політиці. Поки взялися за тих, хто прямо пов’язаний з Кремлем, як джерелом головних загроз для національної безпеки України.

Критерій відбору об’єктів переслідування РНБО, як молодої «інквізиції», дуже простий, але вдалий. РНБО нападає на тих, хто володіє величезними українськими активами, отриманими нелегітимними способами за часів Януковича і Порошенка і тісно пов’язані з Москвою, навіть якщо живе в Ізраїлі або Лондоні. Тому, судові процеси по боротьбі за збереження цієї власності, для їх власників, можуть тривати роками і будуть серйозним потрясінням, як для гібридних власників, так і великим корупційним і політичним ризиком для наших жадібних і цинічних суддів, здатних за гроші перевернути «догори ногами» будь-який закон.

Політичний аспект радикальних рішень РНБО полягає, перш за все, в публічності її нападу на економічних і політичних ворогів. З іншого боку, радикальна діяльність РНБО сприяє зміцненню в ЗМІ і громадській думці уявлень, що президент Зеленський перестав загравати або боятися своїх олігархічних друзів і показує, що він не артист, який випадково потрапив на пост президента, а серйозний політик, готовий ризикувати і діяти заради країни.

Але президенту Зеленському ще належить довести, що радикальний спалах активності РНБО не є випадковістю і швидко не затихне. Як це сталося з «шаленим принтером» президентської більшості «Слуг народу» Верховної Ради або Кабміном України.

Тепер головне, щоб це процес політико-економічної ревізії українських активів «п’ятої колони Кремля», за допомогою РНБО, не перетворився на банальний процес перерозподілу влади і власності оточення президента Зеленського, як це було при Януковичі і Порошенку.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.