Україні надійшов важливий сигнал від Вашингтона про те, що розвідка США не визнала причетності влади України до втручання у вибори президента, але водночас розвідка побачила, що президент РФ Володимир Путін був у курсі дій нардепа Андрія Деркача, проти якого Сполучені Штати ввели санкції, і його спроб скомпрометувати нинішнього президента США Джо Байдена. Про це пише у Facebook керівник Інституту публічної політики та консалтингу “Інполіт” Сергій Биков.
“Джо Байден в інтерв’ю назвав Путіна вбивцею і сказав, що Росія відповість за втручання у вибори. [Виключений із фракції “Слуги народу” нардеп Олександр] Дубінський і Деркач уже заплатили за свою участь у цій історії санкціями. А для Банкової відкрито коридор можливостей – нейтралітет у позиції американських виборів таки спрацював. Офіс президента кадрово посилює міжнародний напрям. Оксану Маркарову відправили амбасадоркою України у США, заступником в ОП узяли Ігоря Брусила.
Маркарова має працювати з демократичним лобі у США, а Брусило – змістовно готувати візити президента, наповнюючи їх сенсом. Ці кадрові рішення були тактичними ходами [глави Офісу президента] Андрія Єрмака, який відповідає за міжнародку. Посилення роботи на американському напрямі безпосередньо впливає на важливий аспект дій Офісу президента”, – зазначив політолог.
Він нагадав, що зараз готують розмову радників глав нормандського формату, але Росія намагається заблокувати бесіду, відтягуючи її з метою не допустити зустрічі лідерів країн, яку Україна хоче провести вже навесні.
“Звідси і позиція російської сторони щодо інформації про мирний план для Донбасу, озвученої Єрмаком. Єрмак протискає розмову радників, щоб прискорити процес, і паралельно посилює взаємодію зі США, демонструючи Байдену, що влада готова боротися з російським впливом в Україні. [Нардеп від ОПЗЖ Віктор] Медведчук, санкції проти телеканалів, деолігархізація, виключення Дубінського зі “Слуги народу”, розслідування підписання Харківських угод, запуск Кримської платформи і кадрове посилення на американському напрямі – це все тактика ОП. Очевидно, що Єрмак затіяв багатоходівку зі спробою налагодити предметні відносини зі США щодо Росії, посилити тиск на Москву в питанні Криму”, – вважає Биков.
Варто зазначити, що присутність США у переговорах у “нормандському форматі” (Україна, Німеччина, Франція, РФ) має зміцнити перемовини. Після включення Штатів до перемовин РФ відчує одну з найсильніших країн і муситиме з нею рахуватись.
Таку думку висловив голова української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук в інтерв’ю “Радіо Свобода”.
Перший президент України сказав, що Росія не дослухається до позиції Європи та “купила” деяких колишніх європейських посадовців. Натомість, на думку Кравчука, розширення “нормандського формату” за рахунок США “зміцнить хребет” переговорів.
“Я не хочу ображати Європу, але Росія Європу не слухає. Вона купила вже багатьох, зокрема колишніх канцлерів… Росія купує Європу. І я думаю, що наявність в цьому разі США у форматі (нормандському – ред.) зміцнить хребет цієї організації і Росія відчує, що там перебуває одна з найсильніших, наймогутніших країн світу і що з нею потрібно рахуватися”, – сказав Кравчук.
Очільник делегації України в ТКГ щодо Донбасу пояснив, що для розширення переговорного процесу, потрібна згода усіх його учасників. Кравчук висловив упевненість, у Росі немає підстав відмовити США в участі у переговорах.
“Треба аргумент. В чому претензії до США? Росія може бути, а Сполучені Штати не можуть? Головне, щоб це питання поставили в порядок денний і почали обговорювати. Я за те, щоб США були присутні”, – додав Кравчук.
А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.