Вчора, 22 червня, депутат від «Опозиційної платформи «За життя» Євгеній Момонт поскаржився на Іллю Киву і зауважив, що той розпочав «чорну кампанію» проти Момонта.
Обвинувачення він оприлюднив у себе на сторінці у Facebook.
Як зауважив Момонт, замість того щоб налагодити партійну роботу на результат, «лідери» полтавського ОПЗЖ стали погрожувати йому фізичними методами і тиском правоохоронних органів. Більше того, як зауважив депутат, погрожували його дівчині, близькому оточенню і батькам.
“Коли погрози не подіяли, перейшли до дій – спробували відкрити на мене кримінальну справу. Завдання було одне – змусити мене прийти на сесію і піднімати руку по всім винесеним на неї питань «ЗА», – пише він, – На минулій сесії міської ради доповнення до проектів рішень депутати отримали за два дні до проведення засідання, а деякі рішення писалися «на коліні» за кілька годин. Оцінку законності таких рішень дасть суд, а я, як депутат, який не готовий голосувати за те, що не знаю, вирішив не брати участь у цьому фарсі. Абсолютно не шкодую про це”.
Також Євгеній Момонт повідомив, що разом із депутатом Полтавської обласної ради та офіційним керівником Полтавської районного осередку «ОПЗЖ» Сергієм Савченком підтримали ініціативу депутатів Полтавської райради щодо звільнення з посади заступниці голови Полтавської районної ради, за сумісництвом помічниці Ківи, 23-річної Карини Дячун.
“Вважав, і продовжую вважати, що після певних інцидентів з її участю (крадіжка телефону та інше) – вона не має морального права перебувати на керівній посаді і представляти там нашу партію”, – повідомив Момонт.
За його словами, Ілля Кива прореагував на ці дії так: змусив членів партії написати на Євгенія Момонта заяви з вигаданими звинуваченнями в здирництві.
Раніше, ми повідомляли, що фракція «ОПЗЖ» у Полтавській міськраді може «схуднути» щонайменше на одного депутата — Євгена Момонта, начальника планово-виробничого відділу Будівельно-монтажної фірми «Укргазпромбуд» ПАТ НАК «Нафтогаз».
Як стало відомо з кількох різних джерел, він вирішив далі працювати з командою партії «Рідне місто». До речі, Євген Момонт разом з цієї фракцією не прийшов на засідання 4-ї сесії міськради минулої п’ятниці. Окрім цього разом з ним може піти й Тетяна Годяк, голова земельної депутатської комісії.
Ілля Кива, який раніше відкидав можливість розколу у фракції, прокоментував «Полтавщині» інформацію про кількісне скорочення команди «ОПЗЖ» у міськраді.
За його словами, поведінку Євгена Момонта слід розглядати не з політичної, а кримінальної точки зору:
— Нацполіція та служба безпеки «Нафтогазу» проводять слідство стосовно заяв щодо вимагання Євгеном Момонтом грошових коштів. Це все внесено в ЄРДР. За рішенням Стратегічної ради партії, на час проведення слідства Момонта відсторонено від будь-якої партійної діяльності, щоб не постраждала репутація партії. Щодо його можливого відкликання, то після вручення йому підозри, ми будемо просто зобов’язані очистити наші лави від тих людей, які порушують закон та партійну дисципліну.
Щодо кримінальних проваджень, то вони підтверджуються витягом з ЄРДР, де йдеться про те, що 18 червня до поліції із заявами звернулися заступниця голови Полтавської райради Каріна Дячун та голова Подільської райради Полтави Сергій Білокінь. Заявники стверджують, що Євген Момонт із січня 2021 року вимагає з них грошові кошти з погрозою фізичного насильства.