Голосіївський районний суд Києва закрив справу щодо судді Конституційного суду (КС) Володимира Мойсика за несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані (ч.2 ст. 172-6 КУпАП), заявивши про скасування акту, який встановлює адміністративну відповідальність за таке порушення.
Про це повідомляє «Главком» з посиланням на постанову від 9 листопада.
За даними протоколу Національного агентства з питань запобігання корупції, суддя Мойсик не встиг до 24 лютого 2020 року розмістити на сайті Агентства зміни, пов’язані зі своїм майновим станом, а саме зарплату у розмірі 150 тис. грн. Відповідне повідомлення суддя оприлюднив о 9:14 25 лютого.
У ході засідання суддя Конституційного суду заперечив провину і пояснив: 150 тис. грн – це лише частина його щомісячного заробітку, тому її не можна вважати такою, що є суттєвою зміною у його доходах.
Окрім того, Володимир Мойсик зауважив, що причини, які призвели до несвоєчасності подання ним повідомлення на сайті НАЗК, були його зайнятість під час виконання службових обов`язків та технічні проблеми, що виникли із накопичувачем, на якому містився електронний підпис.
Захисник судді КС просив закрити провадження у справі, вважаючи, що в діях його підзахисного відсутній умисел на несвоєчасне подання повідомлення.
Водночас прокурор вважав, що вина судді Володимира Мойсика у вчинені правопорушення за ч.2 ст. 172-6 КУпАП, є доведеною, оскільки воно за своїм складом є формальним. При цьому він наголосив, що рішенням Конституційного суду від 27 жовтня 2020 року було визнано такою, що не відповідають Конституції України частину 2 статті 52 Закону України «Про запобігання корупції» та скасовано обов`язок суб`єктів декларування, на яких розповсюджується дана норма, подавати повідомлення про суттєві зміни у майновому стані. Через це прокурор просив закрити провадження у зв`язку із скасуванням акту, який встановлює адміністративну відповідальність.
Зауважимо, що покарання за ч.2 ст. 172-6 КУпАП («Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані») передбачає штраф від 1700 грн до 3400 грн.
Зазначимо, влада не має наміру спускати на гальмах історію з Конституційним Судом України, але для виходу із спричиненої його рішенням щодо е-декларування конституційної кризи необхідно вирішити всі процедурні питання.
Про це заявив радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв’ю виданню «Бабель».
«Ми точно не будемо спускати на гальмах (історію з КСУ. – ред.), але є процедурні питання. Є досить жорсткі законопроєкти, зокрема президентські. Вони повинні пройти всі комітети, слухання і вийти в зал. Якщо зал з якихось причин не зрозуміє важливість цього питання, будуть інші рішення. Будемо пропонувати їх суспільству», – сказав Подоляк.
Коментуючи припущення журналістів, що у парламенті може не вистачити голосів для ухвалення запропонованих Президентом рішень по виходу з конституційної кризи, радник голови ОП запропонував: «Давайте подивимося».
«Я згоден, що ми говоримо про якусь політико-правову систему рішень, а не про суто правову, але, на жаль, Конституційний суд не залишив нам можливості рухатися виключно за процедурами», – вважає Подоляк.