У військовому госпіталі Мінська помер 43-річний Геннадій Шутов, якому завдали вогнепальне поранення в голову білоруські силовики.

Про це розповіли родичі покійного, інформує Tut.by.

Геннадій Шутов помер в госпіталі в середу 19 серпня о 10.20.

Родичі розповідають, що, за словами очевидців, Геннадій Шутов не брав участі в бійках або конфліктах, а просто йшов по вулиці. Свідки кажуть, що постріл, який він отримав, був зроблений з даху будівлі.

Родичі дві доби не могли знайти Геннадія Шутова. З’ясували, що його доставили спочатку в Брестську обласну лікарню, а потім вертольотом переправили до військового госпіталю в Мінськ. Дочка Людмила розповідала TUT.BY, що у батька вогнепальна травма,

«пошкодження мозку важкі і великі, лікарі не дають ніякого прогнозу».

У МВС Білорусі повідомляли, що в Бресті ввечері 11 серпня міліція стріляла в учасників протесту з вогнепальної зброї на ураження. За даними міліції, був поранений. Чи мали вони на увазі Геннадія Шутова, невідомо.

Міліція уточнює, що на ураження стріляли для

“захисту життя і здоров’я співробітників від групи агресивно налаштованих громадян з арматурою в руках”.

9-11 серпня в швидку і лікарні Бреста звернулися близько 100 осіб з ударами м’яких тканин, травмами рук і ніг, грудної клітини, живота. Госпіталізували 23 людини, деяким з них потрібні були операції.

Tut.by повідомляє, що Геннадій Шутов став третім загиблим під час акцій протесту після президентських виборів в Білорусі.

Першим був убитий силовиками Олександр Тарайковский. Він загинув 10 серпня, коли силовики брутально розігнали акцію протесту. У свідоцтві про смерть вказано, що основна причина смерті Олександра – “відкрита рана грудної клітини”, він помер від масивної втрати крові.

Днями в Гомелі поховали 25-річного Олександра Вихора. Молоду людину затримали в Гомелі 9 серпня, коли він їхав до своєї дівчини. З цих пір рідні шукали сина кілька днів, але так і не змогли отримати жодної інформації. Приїжджали в РВВС, чергували до ночі під ІТТ. А 12 серпня, коли у ізолятора з’ясувати нічого про сина так і не вдалося, приїхали в РВВС писати заяву про зникнення людини. І тільки тоді стало відомо – сина ще з 11 серпня немає в живих.