На окупованих територіях Херсонської області посилюють поліцейський режим.

Так званий голова “воєнно-цивільної адміністрації Херсонської області”, колаборант Володимир Сальдо видав “наказ” “Про заходи відповідальності за здійснення окремих правопорушень, що зазіхають на громадський порядок і громадську безпеку”.

Про це повідомляє Головне управління розвідки МО України.

В «документі» йдеться про заборону діяльності, яка перешкоджає роботі окупаційних адміністрацій, «виборчих комісій» та інших органів, створених окупантами на окупованих землях. Заборонена «дискредитація органів влади РФ» і будь-яка інформаційна пропаганда, спрямована проти окупаційної влади.

Також розпорядженням «голови Каховської вца» Володимира Лєонтьєва посилюється пропускний контроль на території Каховського району. Надано дозвіл на обшуки, затримання та обмеження волі, які можуть проводитись на розсуд окупантів.

Населення попереджено про посилення заходів покарання в разі порушення комендантської години. Порушникам погрожують розстрілом на місці.

Зауважимо, на Херсонщині військові РФ почали переселятися ближче до будівель мирних жителів і використовують їх як живий щит проти обстрілів ЗСУ. Про це повідомив перший заступник голови обласної ради Юрій Соболевський.

За його словами, російські окупанти останнім часом змінюють своє місце дислокації і намагаються розташуватися ближче до житлових будинків. Це можуть бути промислові чи адміністративні будівлі, заклади освіти, гуртожитки.

“Якщо ви бачите, що недалеко від вас переїхали окупанти, постарайтеся з’їхати від них якомога далі, до друзів чи родичів. І не забудьте поділитися інформацією про таке сусідство з СБУ або ЗСУ”, – радить Соболевський.

Останнім часом, говорить він, інтенсивність ударів, що завдаються ЗСУ по російських окупантах на Херсонщині, суттєво зросла, і немає підстав припускати, що цей темп знижуватиметься.

“Орки дуже добре відчувають це за кількістю своїх загиблих солдатів і офіцерів, знищеною технікою і, звичайно, кількістю знищених складів з боєприпасами”, – каже Соболевський.