Український атлет Владислав Гераскевич провів мовчазний протест проти російської агресії стосовно України на Олімпіаді-2022.
Як відомо, на Олімпіаді-2022 розпочався другий змагальний день у чоловічому скелетоні. Учасники мали виступити у третьому заїзді, який став визначальним: топ-20 найкращих відбиралися у фінальний.
За підсумками першого змагального дня українець Владислав Гераскевич посідав 16-е місце. І мав високі шанси на потрапляння у топ-20: його перевага над 21-м місцем складала 0.67 секунд.
Гераскевич втратив одну позицію за підсумками третього заїзду – його випередив британець Маркус Ваятт. Але втримався у топ-20, посівши 17-е місце перед останнім заїздом.
Закінчивши свій виступ, Гераскевич, йдучи повз камери, провів мовчазний протест, підготувши звернення до телеглядачів. У ньому він продемонстрував напис на плакаті “Ні війні в Україні”.
Пізніше український спортсмен прокоментував свій мовчазний протест на Олімпіаді, а також поділився, з якими проблемами стикнувся він і збірна України в Пекіні та що вплинуло на його результат – для “Суспільне Спорт”.
“Усе нормально було. Нас підтримали в цьому. Це моя позиція. Ніяка нормальна людина не хоче війни, і я також нормальна людина й не хочу війни. Я хочу миру в своїй державі й не хочу, щоб якісь люди загинули через війну”, – пояснив пізніше Гераскевич мовчазний протест.
Гераскевич продовжить виступ у четвертому заїзді на Олімпіаді-2022. Його відставання від 16-го місця складає 0.27 секунди.
Нагадаємо, завершилися змагання 6-го дня зимових Олімпійських ігор-2022 у Пекіні. Розіграно вже 45 комплектів медалей з 109.
У четвер, 10 лютого, було розіграно вісім комплектів медалей у семи видах спорту.
25 країн вже завоювали хоча б одну нагороду.
10 лютого на старт у столиці Піднебесної вийшли десять представників “синьо-жовтої” команди. У цей день Україна була представлена в гірськолижному спорті, лижних гонках, фігурному катанні, скелетоні, бобслеї, стрибках з трампліну, фрістайлі та санному спорті.
Україна показала найкращий результат за останні 20 років на Зимових Олімпіадах у супер-гіганті. Вдалося це Івану Ковбаснюку – єдиному представнику України у гірськолижному спорті.
Ковбаснюк вдруге виступав на Олімпійських іграх у Пекіні. Перший його старт відбувся у понеділок, 7 лютого, де український гірськолижник показав найкращий результат в історії України у швидкісному спуску (даунгілі) – 33-е місце.
Другим виступом Ковбаснюка став чоловічий супер-гігант. І у ньому український гірськолижник ще покращив на одну позицію свій виступ у Пекіні у порівнянні з даунгілом.
У фіналі супер-гіганту на Олімпіаді-2022 виступили 47 спортсменів. Серед них і Ковбаснюк, який проводив другі Ігри у кар’єрі, проте не фінішував у Пхьончхані у супер-гіганті.
До Олімпіади-2022 українцям лише тричі вдавалося фінішувати у супер-гіганті. Автором найкращого результату був Микола Скрябін, який фінішував на 29-му місці на Олімпійських іграх у 2002 році.
У Пекіні ж Ковбаснюку вдалося фінішувати, але не покращити результат Скрябіна. У підсумку він посів 32-е місце, уперше фінішувавши у супер-гіганті з результатом 1:25.56 хвилин.
Олімпійським чемпіоном Пекіну став австрієць Маттіас Майєр – олімпійський чемпіон Пхьончхану, який фінішував третім у даунгілі. Він випередив у боротьбі за “золото” американця Раяна Кокрейна-Сігла та норвежця Александера Аамодта Кільде – переможця заліка Кубка світу 2019/20.
Щодо інших результатів, то варто відзначити Беата Фойца – олімпійського чемпіона Пекіна у даунгілі. Він не зміг фінішувати, вилетівши з траси під час виконання спроби.