Національне антикорупційне бюро України відновило досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо колишнього прем’єр-міністра Миколи Азарова. Про це повідомили в НАБУ у відповідь на запит Радіо Свобода.

«16 лютого 2021 року слідчий суддя Вищого антикорупційного суду скасував постанову детектива про зупинення досудового розслідування. На виконання ухвали суду детективи Національного бюро поновили досудове розслідування у цьому кримінальному провадженні», – заявили в НАБУ.

В бюро зауважили, що такі процесуальні рішення не мають вплив на можливість притягнення до відповідальності особи, яка була викрита на зловживанні.

Раніше ВАКС повідомив, що задовольнив клопотання захисника і скасував постанову детектива Національного антикорупційного бюро про зупинку досудового розслідування стосовно колишнього прем’єр-міністра України.

«Постановою детектива НАБУ від 1 лютого 2021 року досудове розслідування було зупинено у зв’язку з необхідністю виконання процесуальних дій у межах міжнародної співпраці… Зі змісту оскаржуваної постанови неможливо встановити мотивування необхідності звернення з запитом про міжнародну правову допомогу у цьому кримінальному провадженні», – йдеться в повідомленні.

У ВАКС додали, що відповідно вказана постанова формулюється з фабули кримінального правопорушення й одного речення щодо виконання усіх важливих і можливих слідчих (розшукових) та інших процесуальних дій, а також необхідності виконання процесуальних дій у межах міжнародного співробітництва.

Нагадаємо, що Микола Азаров очолив уряд України в 2010 році після перемоги на президентських виборах Віктора Януковича. 28 січня 2014 року на тлі подій Революції гідності він подав у відставку й залишив територію України.

Рада ЄС додала Азарова до санкційного списку, а  активи колишнього прем’єра були заморожені 2014 року на засаді тверджень тодішнього нового уряду України. Пізніше Україна надіслала до Брюсселя звинувачення щодо Миколи Азарова, який в той час разом із колишнім президентом Віктором Януковичем втік до Росії, з важкими злочинами, не забуваючи про присвоєння активів державних енергетичних компаній та отриманні хабарів за призначення на посади. Але вже в березні минулого року Європейський союз зняв санкції з Азарова.