Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон і президент Франції Емманюель Макрон обмінялися думками щодо ситуації навколо України та домовилися продовжити роботу над санкціями проти Росії, йдеться у заяві, поширеній у суботу Даунінг-стрит.

“Лідери поінформували один одного про відповідні обговорення з міжнародними партнерами, зокрема за підсумками візиту прем’єр-міністра до Києва. Вони погодилися з тим, що пошук дипломатичного вирішення нинішньої напруженості має залишатися першочерговим завданням”, – наголошується в ній.

У заяві йдеться, що вони обговорили роботу “щодо зміцнення східного флангу НАТО, щоб забезпечити повний захист союзників від зловмисних дій Росії, де і як би вони не відбувалися”. Також вони обговорили обмежувальні заходи, які розробляє Захід проти Росії.

“Вони домовилися продовжити спільну роботу з розробки пакету санкцій, які набудуть чинності негайно, щойно Росія здійснить вторгнення в Україну”, – наголошується у заяві.

Зазначимо, також Макрон поспілкувався сьогодні з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, який, своєю чергою, провів розмову з главою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн.

В обох випадках переговори стосувалися стягнення російських військ до кордону з Україною.

«Важливо підтримувати тісну координацію між НАТО та ЄС щодо подальших кроків, включаючи можливі санкції», — написав Столтенберг на своїй сторінці у Twitter.

Крім того, Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон та канцлер Німеччини Олаф Шольц напередодні, в ході телефонної розмови погодилися продовжити співпрацю разом з іншими міжнародними партнерами над комплексним пакетом санкцій проти РФ в разі подальшого вторгнення в Україну.

Зазначається, що Джонсон проінформував Шольца щодо перегорів з Президентом України Володимиром Зеленським та лідером РФ Володимиром Путіним цього тижня.

Лідери погодилися з важливістю діалогу з Росією. Вони вирішили використовувати всі доступні дипломатичні канали, щоб покласти край поточній напруженості, йдеться у заяві.

«Прем’єр-міністр (Джонсон – ред.) і канцлер Шольц підкреслили необхідність для союзників донести до Росії чітке і послідовне повідомлення, зокрема щодо наслідків подальшого російського вторгнення в Україну», – наголошується у заяві британського уряду.

Також Джонсон та Шольц домовилися продовжити співпрацю над комплексним пакетом санкцій проти РФ. Прем’єр-міністр Британії наголосив, що ці санкції мають бути готові негайно набути чинності у разі подальшого вторгнення Росії в Україну.

Як повідомлялося, 1 лютого прем’єр-міністр Великої Британії відвідав з візитом Київ. За результатами переговорів Володимир Зеленський і Борис Джонсон оприлюднили спільну заяву.

Джонсон під час телефонної розмови з Володимиром Путіним висловив глибоке занепокоєння ворожими діями Росії на кордоні з Україною. Він також сказав Путіну, що будь-яке подальше вторгнення військ через український кордон буде трагічним прорахунком з боку Росії. А також наголосив на необхідності поважати територіальну цілісність України.

За словами представника Даунінг-стріт, обидва лідери погодилися, що «загострення (на українському кордоні – ред.) не відповідає нічиїм інтересам». У Кремлі своєю чергою заявили, що відбувся «докладний обмін думками», під час якого Путін знову заявив про «небажання» НАТО реагувати на занепокоєння Росії.