У ЄС вже відреагували на ракетні обстріли Вінниці – передає Міжнародний кур’єр.

«Варварська поведінка Росії», – зазначає європейська спільнота.

Високий представник ЄС із зовнішньої та безпекової політики Жозеп Боррель та комісар Європейської комісії з кризового регулювання Янез Ленарчич у четвер випустили спільну заяву у зв’язку з ракетним обстрілом Вінниці.

«Європейський Союз найсуворішим чином засуджує невиборчі обстріли цивільних об’єктів – лікарень, медустанов, шкіл та сховищ, які продовжуються. Звірство у Вінниці – це останній із низки жорстоких нападів на цивільне населення та громадянську інфраструктуру», – йдеться у заяві.

За словами єврочиновників, «збройні сили Росії та афілійовані з ними угруповання залишають кривавий слід по всій Україні».

«Вже вбито тисячі цивільних. Ця варварська поведінка Росії, яка повністю зневажає міжнародне гуманітарне право, має негайно припинитися», — наголошують Боррель і Ленарчич.

Вони додають, що порушення та злочини, вчинені російськими військами та їхнім політичним керівництвом, не можуть залишитися безкарними.

«Всі відповідальні за ці звірства будуть притягнуті до відповідальності за свої дії відповідно до міжнародного права. ЄС підтримує всі зусилля щодо забезпечення відповідальності за порушення прав людини та міжнародного гуманітарного права», – додали єврочиновники.

Нагадаємо, у четвер близько 11:00 російські війська вдарили ракетами по центру Вінниці. За попередніми даними, три російські ракети потрапили до будівлі з офісними приміщеннями. Від ударів постраждали також Будинок офіцерів та розташовані неподалік житлові будинки.

На місці прильотів виникла пожежа, вогонь перейшов на автостоянку. Горіло близько 50 автомобілів. Президент України Володимир Зеленський назвав цей ракетний удар терактом. Поки що відомо про 23 загиблих, у лікарнях перебувають до сотні людей.

Посол ЄС в Україні Матті Маасікас після ракетного удару Росії по Вінниці заявив, що злочини росіян будуть розслідувані, а винні – притягнуті до відповідальності. Посол США Бріджіт Брінк назвала атаку «ще одним жахливим нападом, який забрав життя безневинних цивільних».

Свою заяву дипломат опублікував у Twitter

“Сьогоднішній ракетний удар по центру Вінниці – ще один акт дедалі частіших нападів Росії на цивільне населення України. Усі ці злочини будуть ретельно розслідувані, а винних буде притягнуто до відповідальності. ЄС тісно співпрацює з українською владою з цього питання”, – зазначив Маасікас.

А депутат Європарламенту від Литви Пятрас Ауштрявічюс назвав актом державного тероризму удар росіян по Вінниці

Про це він розповів 24 каналу

“Звичайно, це акт державного тероризму”, – сказав Ауштрявічюс, додавши, що такі дії Росії, внаслідок яких страждають мирні українці, серед яких є й діти, інакше назвати не можна.

Він також зазначив, що потрібно продовжувати пояснювати людям у Європі, що відбувається в Україні, хоча визнав, що домогтися визнання Росії країною-терористом буде складно.

“Є ризик, який треба розуміти. У Європі думають, що вікно для переговорів чи для контактів треба тримати відчиненим незважаючи на все, що відбувається. Це означає, що визнавши країну терористом з нею буде складно вести переговори. Тому сподіватися, що буде велика підтримка такого статусу РФ з боку деяких держав… я не уявляю, це буде складно”, – сказав Ауштрявічюс.

Посол США Бріджит Брінк назвала атаку “ще одним жахливим нападом, який забрав життя невинних цивільних”

“У той час як міжнародні експерти зустрічаються сьогодні в Гаазі на Конференції з питань притягнення до відповідальності за воєнні злочини в Україні, Росія вчиняє ще один жахливий напад, забираючи життя невинних цивільних у Вінниці. США разом з Україною, поки Україна не переможе жорстоку агресію Росії”, – написала вона у Twitter.