Вже неодноразово повідомлялося про найближчий новий наступ російських окупантів. Та водночас саме його ми вже можемо бачити на окремих ділянках фронту.

 

Про це в одному з інтерв’ю розповів військовий експерт Юрій Федоров. За його словами, країна-агресорка вже перейшла до наступу.

Зокрема, окупаційне військо останнім часом дуже активізувалося на Сході України.

“Росія вже йде у наступ у Донецькій області. Якщо подивитися на зведення Генштабу ЗСУ, то там є перелік населених пунктів, поблизу яких ворог йде в атаку”, – сказав Федоров.

Водночас ворог змінив склад штурмових груп

За словами військового експерта, загалом тактика росіян під час наступу майже не змінилася. Федоров зауважив, що російські генерали не можуть вигадати нічого нового. Однак є певні зміни при формуванні штурмових груп.

Зараз у наступ кидають не колишніх в’язнів, яких завербували до ПВК “Вагнера”, і навіть не кадрових військових, а солдатів та офіцерів елітних частин – повітряно-десантних військ та морської піхоти, якщо така ще залишилася, – розповів військовий експерт.

Він додав, що склад наступальних груп змінився відтоді, як керівником Об’єднаного угруповання військ Росії в Україні призначили Валєрія Герасімова.

Крім того, як розповів Федоров, загалом російський наступ відбувається хвилями.

Спочатку в атаку йдуть групи людей з автоматами, легкими переносними мінометами або іншими видами озброєння, яке можуть перенести пара людей.

Ця хвиля може захопити якийсь будинок. Однак найчастіше Збройні Сили України відбивають такі ворожі атаки.

Після цього росіяни завдають артилерійського удару і відправляють в атаку нову хвилю штурмової піхоти.

За словами військового експерта, те, що тепер у перших рядах йдуть саме елітні російські війська, грає на користь України.

“Це означає, що російські елітні частини втрачають найпідготовленіших солдатів та офіцерів, які у них є”, – сказав Федоров.

Додамо: як відомо, США готують військову допомогу Україні на суму понад $2 млрд із снарядами великої дальності. Йдеться про малогабаритні, високоточні боєприпаси з дальністю 150 км, допоміжне обладнання для систем ППО Patriot, а також про протитанкову зброю Javelin.

Велика дальність польоту дозволить Україні вражати об’єкти, які раніше були недосяжними, підриваючи російську оборону в глибині її тилу.

Про це в етері одного з телеканалів розповів генерал-лейтенант запасу, засновник благодійного фонду “Закриємо небо України” Ігор Романенко.

“Нам треба виконати завдання стратегічної оборонної операції, тобто зупинити просування супротивника, навіть мінімальне. Ми їх повинні зупинити на всій лінії і потім сформованими резервами рівня не менше оперативного, а то, можливо, й вище завдавати ударів, які були б близькими до тих, які проводилися у наступальних операціях на Харківському та Херсонському напрямках. Ось така перспектива, таке завдання”, — зазначив Романенко.

Він також назвав головні складові ефективного контрнаступу ЗСУ.

“Потрібно щоб піхота переміщалася у бойових броньованих машинах — БМП, БТР. Їх на суходолі повинні підтримувати танки для проведення наступальних дій, і з повітря — авіація, яка завдаватиме ударів по цілям супротивника, забезпечуватиме просування нашої піхоти. Також потрібні протиповітряні винищувачі, які прикривали б ці танки, бронетранспортери, піхоту і нашу бронетехніку на полі бою. І крім того, всі ці дії має забезпечити наша ствольна артилерія та системи залпового вогню.

А з повітря безпілотні апарати чи ударні, чи камікадзе. Тобто необхідний комплексний підхід, який може бути ефективним за рахунок широкого спектру озброєнь в організації проведення наступальних операцій. Тоді можна досягти ефективного виконання завдань щодо окупації наших захоплених земель”, — сказав військовий