Президент України Володимир Зеленський звернувся до Сенату США з проханням підтримати санкції проти газопроводу “Північний потік-2”, щоб не допустити його запуск, про це він повідомив у Twitter.

Дякую сенаторам Чаку Шумеру і Теду Крузу за згоду поставити на голосування зупинку російського “Північного потоку – 2”. Україна просить усіх своїх друзів у Сенаті США підтримати закон про захист енергетичної безпеки Європи S.3436, – написав Зеленський.

Своєю чергою голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук закликає представників Сенату США підтримати закон про захист енергетичної безпеки Європи.

Ми закликаємо наших друзів підтримати Україну у цей вирішальний момент і проголосувати за закон про захист енергетичної безпеки Європи S.3436 , – зазначив Стефанчук.

Сполучені Штати Америки неодноразово запевняли у тому, що можуть запровадити санкції проти “Північного потоку-2” у разі його запуску та виникнення небезпечної ситуації в енергетичній сфері для України. “Північний потік – 2” – російський газопровід, збудований в обхід України. Його прокладають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини. Єдиним акціонером проєкту є ВАТ “Газпром”.

У липні Німеччина та США досягли угоди, згідно з якою Америка не чинитиме опору добудові труби, а Німеччина зобов’язується вжити санкцій у разі агресії Росії проти України, а також допомогти Україні в енергетичній трансформації.

У серпні компанія Nord Stream 2, оператор будівництва “Північного потоку-2”, програла в німецькому суді справу про звільнення газопроводу від вимог газової директиви ЄС.