США продовжать домагатися відповідальності винних в обстрілі слідчого ізолятора в Оленівці і допомагатимуть Україні захиститися від жахливої агресії москви.
Таку заяву на своїй сторінці в Твіттер зробила посол США в Україні Бріджит Брінк.
«Обстріл слідчого ізолятора в Оленівці є неприпустимим, як і повідомлення про варварське поводження російських військових з українськими військовополоненими. Ми продовжуватимемо домагатися відповідальності й надавати Україні те, що їй потрібно для захисту від жахливої агресії москви», – написала посол США.
Вашингтон постійно аналізує різні пропозиції щодо нових антиросійських санкцій за вторгнення РФ в Україну.
Адміністрація президента США Джо Байдена розглядає можливість включення Росії до списку країн-спонсорів тероризму. Це підтвердила прес-секретар Білого дому Карін Жан-П’єр на брифінгу у п’ятницю, 29 липня.
Вона наголосила, що відповідне рішення ухвалює Держдепартамент.
“Це вимагає винесення відповідного визначення Держдепартаментом, який враховує конкретні критерії та прийняте Конгресом США законодавство. Ми розглядаємо це поряд зі спектром інших пропозицій, покликаних нав’язати Росії подальші збитки”, – сказала Жан-П’єр.
Як відомо, напередодні Сенат США ухвалив резолюцію, у якій закликає Білий дім визнати Росію державою-спонсором тероризму через її дії в Україні, Грузії, Сирії, а також у Чечні.
Визнання росії країною – спонсором тероризму з боку Держдепартамента США подолає вагання деяких країн щодо санкційних заходів, заявила народна депутатка Марія Іонова в ефірі телеканалу “Рада”.
“Ми маємо вимагати якнайшвидшого рішення Держдепартаменту США щодо визнання росії країною — спонсором тероризму! Це підвищить увагу до інших країн, які, насправді, не завжди готові займати жорстоку санкційну політику”, – сказала Іонова.
Вона додала, що згідно з таким рішенням американської установи, “токсичність відносин з росією стане дуже явною”.
Тим часом посольство Росії у Великій Британії опублікувало твіт, в якому написало, що бійців полку «Азов» потрібно було навіть не розстріляти, а повіcити, бо вони «заслуговують на принизливу смерть».
Twitter позначив це повідомлення російського посольства як таке, що воно «містить мову ненависті», але його можна прочитати у мережі.
Спікер українського Міністерства закордонних справ Олег Ніколенко прокоментував слова російського посольства у Великій Британії, сказавши, що «між російськими дипломатами і російськими солдатами немає різниці».
«Прочитайте це, коли вам кажуть, що Росію не можна ізолювати», – написав Ніколенко у твітері, навівши зображення твіту посольства.
За словами Ніколенка, цей твіт доводить, що російські дипломати є «співучасниками воєнних злочинів».
«Немає різниці між російськими дипломатами, які закликають до розстрілу українських військовополонених, і російськими військами, які роблять це в Оленівці. Усі вони є співучасниками цих воєнних злочинів і повинні відповідати», – написав речник МЗС України.
Російська Федерація — держава-злочинець і держава-терорист, а вимірювати психологію злочинця критеріями правослухняної людини не варто, висловилась заступниця міністра оборони України Ганна Маляр на своїй сторінці у Facebook.
За словами Маляр, немає сенсу апелювати до совісті злочинця, розчулювати його видом жертв та руйнувань, називати “чікатіло” чи “гітлером” — він це не почує і не відчує, і представники його злочинної влади теж “не спроможні відчувати ні сором, ні муки совісті, ні біль інших людей”.
Посадовиця зазначила, що натомість державу-злочинця потрібно робити “максимально токсичною”, а саме говорити і показувати світу правду про нелюдські злочини РФ.
“Єдине, що може зупинити державу-злочинця — це її фізична неспроможність вчиняти злочини. Тут два варіанти — або держава просто перестала існувати, або її опонент дуже сильний. На перший сценарій розраховувати не варто у найближчій перспективі. Тому в нас залишається тільки один вихід — ставати сильнішими”, — наголосила Маляр.