Армія РФ в черговий раз провалила виконання плану Путіна з оточення Авдіївки. Для облоги укріпленого району їм необхідна ширина охоплення вдвічі більша ніж сам район, а ЗСУ перехитрили ворога, тому його стратегія провалилась. Тож тепер Путіну не має з чим виходити до росіян в ефір.
Детальніше про ситуацію на цьому напрямку розповів військовий експерт Роман Світан.
Світан висловив думку, що російські сили не мають ресурсів і стратегічної підготовки для успішного оточення Авдіївки. За його словами, для ефективного осадження укріпленого району потрібна більша ширина охоплення, що перевищує ширину самого укріпрайону вдвічі.
«У разі Авдіївки, де ширина перевищує 10 кілометрів, необхідно було б створити охоплення 12 кілометрів. Однак у російських сил поточна ширина охоплення становить не більше ніж п’ять кілометрів, що робить спробу оточення недостатньо ефективною.Такий підхід надає Авдіївці можливість протистояти оточенню та знижує ризик відсікання російських військ» – ділиться експерт.
Також Світан зауважив, зараз лівий берег Херсонщини є незручним становищем для російських військ у плані оборони. Дальність постачання військової амуніції та спорядження є проблемою. Попри використання одного з морських шляхів у Скадовську, де створено великий військовий хаб, це є тривалим маршрутом
Також експерт роздумував на тему зимового наступу. На його думку, останні 10 років в Україні немає зимової наступальної компанії, бо для ефективного штурму потрібний міцний мороз. Зараз же погода на полі бою дуже мінлива – сніг постійно змінює дощ.
Навіть попри такі обставини, росіяни однаково залишаються у гіршому становищі. Роман Світан зауважив, що Сили оборони України все-таки можуть спробувати наступати на одному напрямку, проте все залежить від кількості техніки та особового складу.
Світан пояснив, що військова кампанія завжди поділена на певні періоди:
1. Накопичення, коли війська стоять в глухій обороні, починається підготовка сил та засобів, згодом вивід засобів на позиції;
початок наступальних дій;
2. Після використання всіх резервів визначаються нові рубежі оборони, знову глуха оборона, закопування та накопичення засобів та сил;
початок наступальних дій.
За останню сотню років на території України зазвичай було дві військових кампанії – літня та зимова. А періоди накопичення озброєння та особового складу відбуваються навесні та восени, коли дощить, похмуро та надзвичайно складно пересуватися.
«Неважливо на чому пересуватися: танками, кіньми чи підводою. Погодні умови сильно впливають на поверхню. Останні 10 років у нас немає зимових кампаній, бо для пересування взимку потрібний мороз близько 20 – 30 градусів, щоб замерз ґрунт до 30 – 50 сантиметрів. Замерзла поверхня дозволяє втримати техніку», – наголосив полковник ЗСУ в запасі.
Наразі ж дощі починаються восени та закінчуються навесні, що унеможливлює проведення зимової військової кампанії. Тому в Україні активно проводиться лише літня військова кампанія. Рух влітку, а зупинка для накопичення взимку – постійно відбуваються, у цей період українські воїни відкинули росіян з багатьох територій.
«Тільки росіяни потрапили в гірші умови: у них режим накопичення влітку, коли у нас наступальні дії; а наступають вони взимку, коли у нас період накопичення», – пояснив Світан.
За словами Світана, наступальна компанія росіян на Сході розпочалася у дощі й продовжуватиметься допоки не закінчиться накопичена зброя. Водночас українські військові займуть найкращі позиції й утримуватимуть рубежі, пробуючи втримати окупантів та завдати найбільшої поразки.
«У зимовий період нам потрібно втриматися та виконати перше завдання будь-якої армії, яка обороняється – знищення армії противника, яка наступає. Чим зараз і займаються наші бійці. Щодня понад 1000 росіян потрапляють у «пакети» й пробують повернутися туди, звідки приїхали», – зауважив військовий експерт.