Вочевидь, окупантам дуже не хочеться помирати в Україні. Так, ГУР оприлюднили перехоплення, в якому російський солдат розповідає про масове дезертирство одного з батальйонів військ армії РФ. За його словами, чимало бійців «сидять у лісі й не воюють».
Про це стало відомо з перехоплення ГУР МО.
У розмові окупант благає забрати його з фронту.
«Вовк» сказав, що у нас пів батальйону, десь в ліс втекли, сидять не воюють», – каже він.
Утім, окупант змушений виправдовуватися, що «усі на позиціях», а його «виставляють дурнем», адже не володіє обстановкою.
За його словами, командувач «округу вовків» питав, чому немає успіхів. Натомість йому доповіли, що третій батальйон відмовився брати участь.
«І тепер наш батальйон просто поганий для всіх», – підсумував росіянин.
Крім того, на Мелітопольському напрямку російські окупанти не хочуть воювати і влаштовують бунти. Також чимало з них просто втікають з окопів із передової.
Про це розповів речник Об’єднаного пресцентру Сил оборони Таврійського напрямку полковник Олександр Штупун.
«По-перше, у них свята новорічні, і не дуже хочуть росіяни йти в атаку взагалі, деякі підрозділи починають бунтувати і відмовляються або тікають з окопів, щоб не йти. Тобто саботують», — сказав він.
За його словами, нещодавно був випадок, коли з передової із ворожих позицій втекли понад три десятки окупантів — майже взвод.
«Була інформація, що їх спіймали. Деякі повертаються, деякі відвозять, що там відбувається, невідомо», — сказав Штупун.
За його словами, в операційній зоні ОСУВ «Таврія» щотижня здаються в полон до трьох десятків росіян.
«Деякі здаються в бою, деякі — без бою. Деякі від голоду виходять на позиції і йдуть здаватися», — сказав Олександр Штупун.
Станом на грудень понад 220 російських солдатів здалися в полон через гарячу лінію «Хочу жити», ще понад 1 000 заявок перебувають на розгляді. Хоча російська пропаганда залякує російських солдатів тортурами в полоні.
Варто наголосити, що міністерство оборони РФ намагаються приховувати масові випадки дезертирства. За інформацією Центру національного спротиву, за 2023 рік понад 5 тис. судових справ стосувалися самовільного виходу з військових частин після початку мобілізації у вересні 2022 року.
Про це розповів політичний коментатор Дмитро Єловський.
“Дезертирство — це “протест ногами”. Цих людей треба поважати. У Берліні є пам’ятник дезертирам, які втекли з гітлерівської армії. Ще про них цікаво, що дезертири тікають не з окопів, не з лінії фронту, вони тікають зазвичай, коли приїжджають у звільнювальну у відпустку, додому до своїх і розуміють, що насправді життя може бути таким. Таким чином люди відмовляються воювати й відмовляються йти на фронт. Я думаю, що два роки — це дуже важлива зарубка в головах людей, і такі настрої будуть дедалі частіше і частіше виражатися саме у втечах, у дезертирстві”, — пояснив він.
В армії РФ намагаються уникнути дезертирства, забороняючи відпустки та звільнення, але це малоефективно, підкреслює експерт.
“Навряд чи з цим щось можна зробити. Намагаються заборонити ротацію, відпустки, від’їзди, звільнення, але це все неефективно. У військах йде розкладання, і люди воювати не хочуть, вони все більше і більше впевнені, що це надовго, що їм звідти живими не піти, і що у них є інше життя, інший спосіб жити це життя і довше, і здоровішими, і щасливішими”, — сказав він.