Внаслідок атаки дронами по Смоленському авіаційному заводу 1 жовтня було порушено процес із виробництва ракет Х-59 різних модифікацій. За підтвердженими даними, три з чотирьох дронів влучили в ціль. Вони завдали суттєвих пошкоджень виробничим потужностям військового підприємства Росії.

В розвідці звернули увагу, що ракета Х-59 (у модифікації Х-59МК2) класу “повітря-поверхня” з дальністю до 280 км – одна з тих, якими росіяни найчастіше атакують військові та цивільні об’єкти в Україні. Від застосування цих ракет найбільше страждають Чернігівська, Сумська, Харківська, Дніпропетровська, Запорізька та Херсонська області.
Полковник запасу ЗСУ, військовий льотчик-інструктор Роман Світан пояснив, чи означає це, що тепер ці області страждатимуть менше.

“Росіяни зменшать кількість саме цих ракет або перейдуть на інші, тобто загальна кількість обстрілів навряд чи зменшиться, але саме цими ракетами будуть бити менше”, – сказав Роман Світан в інтерв’ю.

За словами військового експерта, Х-59 – це серйозна ракета, дальність якої за деякими модифікаціями сягає 300 км. Цими ракетами окупанти намагаються працювати вздовж лінії фронту та нашого держкордону.
Звісно, одне з головних завдань України – ліквідація виробництва російських ракет там, де це можливо. У Смоленську переважно виробляють авіаційні компоненти, але й частина Х-59, які відносяться до ракет класу “повітря – земля”.

“Однозначно цих ракет буде менше на цьому етапі. Росіяни розуміють, що відновити їх швидко не вийде”, – зазначив Світан.