Голова Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України Тимур Хромаєв регулярно передає в ЗМІ конфіденційну інформацію комісії в своїх інтересах.

Про це йдеться у журналістському розслідуванні видання «Известия в Украине», у розпорядженні яких виявилася листування радника пана Хромаєва з журналістами та посадовими особами комісії, повідомляє Корупція.Інфо

Так, судячи з листування, яка потрапила в ЗМІ, $10 тис. потрібно було заплатити за публикациюстатьи на «Економічній правді», яка стосувалася енергоринку. 18 серпня Тимур Хромаєв дає доручення своєму раднику з комунікацій Ользі Кам'янець терміново готувати фактаж за «тій темі», при цьому просить її мінімізувати витрати по поширенню інформації та вибрати «латентний джерело».

рр

«Судячи з відповіді, таким джерелом Ольга вважає «Українську правду» і нагадує, що не зможе публікувати нову інформацію, поки не буде закритий борг за попередню публікацію від 7 липня. Ймовірно, під «борг 10» мається на увазі $10 тис.» – йдеться в статті.

ррррр

Однак велика частина спілкування на тему надання інформації для ЗМІ стосується ОВДП. При цьому немає достовірних підтверджень, чи платили вони журналісту або надавали обрано вигідні їм факти.

Читайте також: «Похороннная команда» порту «Чорноморськ» (Іллічівський порт) посилена
Так, у квітні, обговорюючи коментар пана Хромаєва щодо операцій з ОВДП для Forbes, Ольга з співробітниками Нацкомісії шукає можливість легалізувати інформацію: «Тимур давав одному журналісту дані і графіки про маніпулювання цінами ОВДП – для підготовки статті з цієї проблеми. Але просив журналіста не посилатися на ті графіки, які він йому дав, а знайти ці дані у відкритому доступі. Звичайно, журналіст нічого не знайшов. Тому Тимур мене перенаправив до автора того самого конфіденційного аналізу, тобто до Вас. На який джерело посилатися журналісту, публікуючи ці дані??? На Комісію не можна. У кого ці дані можуть бути ще формально?», – цікавиться Ольга у заступника директора департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж НКЦПФР Іраклія Барамия.

Примітно, що піарниця вибачається перед колегами за нав'язливість, пояснюючи свої питання некомпетентністю журналіста: «Соррі, журналіст попався як дитя мале».

ОВДП стосувався ще один матеріал, який готувала до випуску радник Тимура Хромаєва. Однак Іраклій Барамия сумнівається в можливості передачі конфіденційної інформації. «За певними епізодами виходячи з матеріалу, з яким ми змогли встановити маніпулювання у нас були справи, але в конкретику я б не йшов, з урахуванням, що маємо справу з публічністю, реакція різна може бути. Загалом практику нашу дати і зробити акцент на обмежені повноваження», – пише він.

Після цього Ольга Кам'янець пропонує журналісту ряд тез, які можуть бути озвучені без згадки Нацкомісії.