Міністр оборони Степан Полторак заявляє, що Росія розгорнула поблизу кордонів з Україною ракетні комплекси «Іскандер», що можуть нести ядерні боєголовки.

 Про це він сказав під час підсумкової зустрічі з військовими аташе іноземних держав, акредитованими в Україні. 

 «Для чого вони розмістили ракетні комплекси «Іскандер» неподалік наших кордонів, значно збільшивши ймовірний радіус ураження нашої території? Зараз ми спостерігаємо просто величезну кількість накопиченої російської зброї на нашому кордоні», – написав міністр у Facebook. 

За його словами, провокація у Керченській протоці, хоча переміщення української корабельної групи відбувалося згідно з усіма нормами міжнародного права, росіянам потрібна була для подальшого здійснення відкритої агресії щодо України. Тому, на переконання Полторака, запровадження в окремих регіонах воєнного стану у доволі м’якій формулі є адекватною відповіддю на ті загрози українській державності, які існують на цей момент.

Окрім того, У суботу, 8 грудня, на Кримському мосту помітили колону російської військової техніки, яка прямувала на територію окупованого Криму. Відповідне відео опублікував у Твіттері блогер під ніком "Ігор Гіркін". "Керченський міст, 8 грудня", – підписав він відео.

В свою чергу, за словами міністра, Київ немає жодних намірів щодо початку наступальних дій – як в районі операції Об’єднаних сил, так і на кордоні з Росією. 

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Полторак заявив, що Україна серйозно готується до подальшої ескалації поточної агресії з боку Російської Федерації.

«В останні роки ми провели зборову підготовку приблизно 200 тисяч резервістів – це мотивовані патріоти, які здебільшого мають бойовий досвід та готові за першої потреби стати на захист держави. Ми серйозно готуємося до подальшої ескалації поточної російської агресії», – зазначив міністр.

Також Полторак наголосив, що Україна має право на самозахист. 

За словами міністра, Україна вирішуватиме цю ситуацію винятково у політико-дипломатичний спосіб. «Але агресивна політика нинішньої Росії примушує нас бути пильними й невпинно готуватися, значно підвищуючи обороноздатність країни», – підкреслив Полторак. Він відзначив, що оборонне відомство працює із підприємствами, які формують економіку країни, оборонно-промисловим комплексом задля того, аби налагодити чи прискорити випуск та поставки потрібної військової техніки й озброєнь.