Президент Білорусі Олександр Лукашенко наказав міністру оборони Віктору Хреніну реагувати без попередження в разі порушення держкордону з західної сторони.

“Ми їх попередили. Якщо вони порушують державний кордон, ми реагуємо без попередження”, – заявив Лукашенко в ході інспекції угруповання військ на Гродненському напрямку після оперативної доповіді міністра оборони.

Фрагмент діалогу Лукашенка з Хреніним показав у вечірніх новинах телеканал СТВ.

Президент розпорядився реагувати без попередження після того, як Хренін доповів про обстановку на кордоні.

“Походять до кордону (війська з боку Литви – ред), розвертаються і йдуть. Але ми їх бачимо. Якщо в неділю буде в нашу сторону (рух військ із заходу – ред), якщо так станеться, то ми будемо діяти відповідно до ситуації “, – сказав міністр.

Пізніше Хренін на нараді за участю президента заявив, що “деструктивні сили можуть здійснити захоплення влади шляхом провокування масових заворушень, в тому числі із застосуванням зброї”.

“Найбільш складна обстановка може скластися в західних областях країни, де протягом тривалого часу реалізується цілий ряд заходів на переконання нашого населення в його етнічній та культурній приналежності до одного з найближчих сусідів Республіки Білорусь”, – сказав міністр.

Міністр також заявив про участь західних спецслужб в посиленні напруженості на кордоні Білорусі з західними сусідами.

“При цьому можливі різні провокації щодо порушення повітряного простору і державного кордону”, – вважає міністр.

Лукашенко в останні дні неодноразово заявляв про загрозу зовнішнього вторгнення з боку країн, які межують з Білоруссю на Заході. За його словами, це планують в США.

“Планують все це і направляють США, а європейці підіграють. Сказано так – зроблять так. Створено спеціальний центр під Варшавою. Ми контролюємо, знаємо, чим він займається. Почали брязкати гусеницями. Розумієте, коли неспокійно поруч і танки починають пересуватися і літаки літати, це не випадково, – заявив він 21 серпня. – Нам готували цю ось заварушку. І Росія боялася нас втратити. Захід нас якось підтягнути вирішив, звичайно ж, як ми бачимо зараз, проти Росії. зараз вони хочуть встановити цей балто-чорноморський коридор , санітарний кордон – три балтійські республіки, ми і Україна. Ми тут одна ланка залишилися “.

Він також пояснив, що змушений був перекинути війська на західний напрямок, оскільки Захід вирішив “відсікти Гродно”.

Він також зазначив, що попередив про загрозу президента Росії Володимира Путіна і що існує “договір відповідний в рамках ОДКБ і Союзної держави”, за яким Росія може допомогти Білорусі в разі загрози ззовні.