У 2014 році, коли Павло Петренко вперше очолив післяреволюційне міністерство юстиції, його назвали одним з найпрогресивніших членів Кабміну Яценюка. На "молодого і талановитого" поклали грандіозну місію – очистити судову систему, провести люстрацію та побороти корупцію, передає Корупція.Інфо

27 лютого 2014 року Павла Дмитровича обирають на пост міністра юстиції в уряді Арсенія Яценюка. Його кандидатуру запропонували представники Автомайдану. Правда, не без наполегливої протекції Яценюка. Затвердили Петренко одноголосно, а свою команду політик створив з євромайданівців.

Ні для кого не секрет, що робота в Мін'юсті – справа прибуткова. І це пов'язано аж ніяк не з високими зарплатами, а з тим, що під покровительством структури проходять всі рейдерські захоплення, розділи землі, дерибан тендерів й обіцяна повна люстрація.

Головне гасло діяльності Павла Петренка – повна люстрація. Він навіть розповідав, що його «керівної руки» бояться судді і звільняються по 200 чоловік в день по всій Україні. Тільки ось виявилося, що всеохоплюючої люстрації можна уникнути.

У березні 2015 року заступник начальника Головного управління Державної фіскальної служби в місті Києві Анна Ігнатенко звернулася в Мін'юст з проханням роз'яснити деякі норми закону «Про очищення влади». Вона отримала таку собі "люстраційну індульгенцію" за підписом першого заступника міністра юстиції Наталії Севостьянової, що вона (Ігнатенко) не підпадає під люстрацію і не повинна бути звільнена. У свою чергу Петренко заявив, що це фальсифікація і міністерство ніяких листів не надсилало.

Також наприкінці 2015 року розгорілися два рейдерських скандали, які увійшли у топ кричущих випадків свавілля нової влади.

У листопаді 2015 року біля 400 невідомих незаконно проникли на територію Житомирської кондитерської фабрики «ЖЛ». Вони хотіли захопити будівлю, але надалі зав'язується бійка, в хід пішли гранати. Все нагадувало кадри з американського бойовика. А ось міністр МВС Арсен Аваков класифікували подію як звичайне порушення громадського порядку.

Популярне: "Збільшаться вже в липні": Нові пенсії і прожитковий мінімум. На скільки зростуть виплати, та що потрібно знати

Воно й не дивно, адже Аваков – член партії "Народний фронт", а головним замовником і керівником рейдерського захоплення назвали його однопартійця, депутата Сергія Пашинського. Діловий партнер Пашинського Сергій Тищенко багато разів дзвонив власнику фабрики й вимагав "данину" в 10 млн доларів за "спокій", але той відмовився. Тоді почала працювати державна машина.

В першу чергу, міністерство юстиції і Павло Петренко. Мін'юст виключило підприємство з Державного реєстру юридичних осіб та самовільно "призначили" нового директора. Далі під'єднався Аваков – надав допомогу рейдерам у вигляді охорони фабрики. Місцева влада закрила на все очі, не дивлячись на втрату 100 млн гривень податків в рік. А сам Петро Порошенко вирішив елементарно не втручатися, та й на одного конкурента менше.

Також ім'я Павла Петренка несподівано спливло в той момент, коли відбулося рейдерське захоплення Української національної лотереї. Схема повторилася. Генеральний директор УНЛ Андрій Бочковський через Інтернет дізнається, що хтось вніс зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Згідно з ним, в якості нового власника зареєстрований якийсь громадянин Швейцарії Пітер Рудольф Шетті, проте у підприємства вже є нові керівники. Зазначені зміни внесені на підставі рішення Корольовського районного суду м. Житомира.

Пізніше рішення суду скасовують, але реєстраційна служба продовжує грати на стороні рейдерів, намагаючись переоформити корпоративні права законного власника на нового, а сприяє в цьому Мін'юст на чолі з Петренко.

Не зважаючи на свою скромну персону Павло Петренко вже давно вважається гривневим мільйонером, а про його романи в Мін'юсті ходять безліч пліток. Доволі нашумілими були романтичні стосунки з Наталією Севостьяновою, проте жінка вже давно заміжня. А от стосовно майна Петренка, так міністр ще й досі не придбав власне житло. Сам же чиновник живе в діловому центрі Києва, у ВІП-будинку на вул. Старонаводницькій. За документами, квартиру в 144 кв метра він знімає. Ще у Петренка в декларації значиться невелика квартирка, де він прописаний, а пересувається на службовому авто.