Європейський Союз ухвалив десятий пакет санкцій проти росії.
Про це написав у Твіттері високий представник ЄС Жозеп Боррель.
“Прийнято 10-й пакет санкцій: до списку внесено 121 фізичну та юридичну особи, значні нові обмеження на імпорт/експорт, заборона російських пропагандистських ЗМІ. Ми залишаємось об’єднаними у своїй рішучості завдати шкоди російській воєнній машині”, – написав Боррель.
Він зауважив, що до санкційного списку потрапили ті, хто відповідальний за депортацію та примусове усиновлення щонайменше 6 тис. українських дітей.
“Це явне порушення міжнародного права, в тому числі Женевської конвенції, про що я говорив учора в Раді безпеки ООН”, – підкреслив високий представник ЄС.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн також вітає ухвалення десятого пакета санкцій ЄС проти росії у зв’язку із її агресією проти України.
“Я вітаю офіційне ухвалення нашого десятого пакета санкцій проти росії. Ми зараз маємо наймасштабніші санкції за всю історію – вони виснажують військовий арсенал росії та глибоко вражають її економіку. Ми також посилюємо тиск на тих, хто намагається обходити наші санкції», – написала фон дер Ляєн.
Водночас політичний експерт Валерій Клочок наголосив, що звісно санкційна політика дає свої результати. Однак під час обговорення останніх пакетів регулярно випливають різні бізнесові інтереси. Європі потрібно визначитися та кінцево позбутися від російського впливу на економіку.
Коли слухаю історію з ухваленням 8-9-10 пакетів санкцій… Треба не одного Орбана взяти, а їх всіх згребти в купу і сказати: “Будьте притомнішими. Або ви завтра усвідомите, що вас не буде в політиці в принципі, бо Росія вже буде біля вас”, – зазначив Клочок.
За його словами, деякі європейці хочуть продовжувати імпортувати каучук з Росії. Це – чергові мільярди доларів прибутків. Зрозуміло, що Росія вже давно запустила свої “щупальці” в європейську економіку. І намагається міцно її тримати.
Хочеться сказати: “Хлопці, доки ви будете залежні від росіян, ви нічого не зможете зробити. А вони зможуть зробити все”. Вам мало газу, вугілля, нафти? Вам мало таких прикладів? – зауважив Клочок.
Попри це, не варто тут посипати голову попелом та шукати зраду. Процес з поступового обмеження можливостей Росії триває. Євросоюз став певним “заручником” війни Росії проти України. І не зможе з цього викрутитися.
Не відвертяться. Будуть ухвалювати рішення. Поторгуються, але будуть рішення на нашу користь. Тиск на ЄС просто шалений. Допомагає тут послідовна політика Великої Британії та Сполучених Штатів, – наголосив Клочок.
І така політика справді діє. Адже нещодавно в інтерв’ю Укрінформу міністр закордонних справ Нідерландів Вопке Гукстра розповів, що повномасштабне вторгнення рф в Україну змусило його країну по-справжньому усвідомити небажання залежати від росії в питанні імпорту газу.
“Нідерланди більше не залежать від імпорту російського трубопровідного газу. На жаль, саме війна змусила нас по-справжньому усвідомити небажання залежності від росії щодо газу та невідкладність подолання цієї залежності. Тому ми вжили різних заходів, спрямованих на диверсифікацію наших джерел імпорту. Я радий, що можу сказати – нам це вдалося”, – зазначив Гукстра.
Він також наголосив, що Нідерланди підтримуватимуть Україну стільки, скільки потрібно, і чого б це не коштувало.
“Підтримка України в Нідерландах залишається високою. І наш уряд говорить про це дуже чітко, що немає альтернативи перемозі України на полі бою, перемозі України у цій війні. Ось чому ми так рішуче підтримуємо Україну. Ми будемо продовжувати стояти з вами, підтримувати вас стільки, скільки це буде потрібно, чого б це не коштувало”, – наголосив глава МЗС Нідерландів.