Битва за Авдіївку може стати для Збройних сил України такою ж багатомісячною і кривавою, як оборона Бахмута. Росіяни продовжують активні бойові дії в районі Авдіївки, посилаючи нові хвилі піхоти на штурми міста, що призводить до великих втрат серед армії РФ, проте це не зупиняє їхнє військово-політичне керівництво.

Військовий експерт, екскомандир роти батальйону «Айдар» Євген Дикий сказав, що не варто порівнювати ситуації що була в Бахмуті з тою, що зараз розгортається в Авдіївці. Попри схожість тактик, які використовують росіяни, оборона цих двох міст має принципові відмінності.

Існує схожість тактики, яку обрав противник в Авдіївці, з тою, яку він використовував в Бахмуті.

«Однак те, що відбувається в Авдіївці, це Бахмут «на мінімалках»,– підкреслив військовий експерт.

Росіяни намагаються повторити той план, яким керувались в Бахмуті, напевно вважаючи його «успішним». Однак чи можна вважати «успіхом» те, що вони взяли за 10 місяців боїв один районний центр, поклавши за нього щонайменше 40 тисяч тільки вбитими, а разом з пораненими – всі 100 тисяч.

Втім, якщо припустити, що операція в Бахмуті була для росіян «успішною» і вони хочуть повторити її в Авдіївці, то наразі у них немає тих ресурсів, які були тоді.

В той час за Бахмут воювали дуже професійні найманці з ПВК «Вагнера» та 50 тисяч зеків, яких виділили їй у розпорядження. А також були звичайні російські стройові частини, які забезпечували вагнерівців всім, крім піхотних штурмів.

Зараз біля Авдіївки і близько немає такої кількості особового складу. Схожість з Бахмутом є лише в тому, що окупанти знову використовують для штурмів зеків. Однак загони «Шторм Z», набрані з в’язнів, по чисельності абсолютно не порівняні з десятками тисяч, які тоді виділили Пригожину.

«Авдіївку зараз штурмують підрозділи «Шторм Z» та звичайні стройові частини», – зазначив Дикий.

Фраза «Фортеця Бахмут» стала символом героїзму захисників цього міста, їхню стійкість та мораль.

«Наші хлопці та дівчата були «фортецею», а не місто. Бахмут взагалі не був пристосований до тривалої оборони. Це було звичайне місто без будь-якої фортифікації»,– зазначив екскомандир роти батальйону «Айдар».

Водночас Авдіївка в цьому сенсі зовсім інше місто. Авдіївська промзона та коксохім (Авдіївський коксохімічний завод – 24 Канал) – це скоріше аналог заводів «Азовсталь» та «Ілліча» в Маріуполі. Це потужна промзона з великою кількістю споруд з бетону.

Нагадаємо, ще з 2014 року в Авдіївці створена військова фортифікація, яка додана до базової промзони. У 2014 році ЗСУ зупинили росіян саме по Авдіївській промзоні, і протягом усього АТО лінія фронту на тій ділянці взагалі не рухалась. З початку повномасштабного вторгнення це була єдина ділянка старої лінії розмежування, яка не опинилась в російському тилу.

Наші військові, які захищають Авдіївку аж ніяк не гірші, ніж були в Бахмуті. Однак ще є фортифікація, в якій можна триматися довгий час і яку дуже важко зруйнувати навіть авіабомбами.

«Тому перспективи росіян в Авдіївці дуже сумнівні. Чому вони обрали саме це місто для того, щоб продемонструвати свою здатність кудись наступати, це одна з загадок Сєргєя Шойгу та Валєрія Герасимова. Якби я був на їхньому місці, Авдіївка була б останнім населеним пунктом, на який би я вирішив наступати», – припустив Євген Дикий.

До слова видання The Wall Street Journal пише, що після провалу в жовтні штурмових дій на Авдіївку росіяни змінили тактику. Тепер вони відправляють в атаки невеликі групи піхоти. Проте ці російські піхотинці погано навчені та швидко потрапляють під вогонь українських сил. Попри те що, росіяни зазнають великих втрат, вони продовжують наступати. Ворог зазнає величезних втрат на Авдіївському напрямку. За місяці активних дій поблизу міста було ліквідовано приблизно 10 тисяч окупантів.